Menu
 

Siguldā no Gaujas tilta var vērot lašu nārstu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldā no Gaujas tilta var vērot lašu nārstu Foto: www.sigulda.lv

31. oktobrī sācies lašu un taimiņu nārstošanas laiks, kad dienas laikā no Gaujas tilta Siguldā var redzēt zivju berzes. Vidēji lašveidīgo zivju nārsts Gaujā un tās pietekās sākas no 15. līdz 20. oktobrim, kad upes ūdens atdziest līdz 6 grādiem un mazāk, un turpinās līdz novembra beigām, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Izvēloties nārsta vietu, gan laši, gan taimiņi nārsto tikai upju straujteču posmos, kur ir oļaina grunts, tajā ar asti un spurām izveidojot iedobi – tā izveidojas berze, ko var redzēt pa gabalu, jo akmeņi ir gaišāki nekā pārējie. Šajās iedobēs notiek lašu nārsts. Izvēlētajā vietā laša mātīte ar asti izrok vairākas bedrītes ("ligzdas"), kurās iznērš vidēji ap 10 tūkstošiem ikru, kuru apaugļošanā piedalās vairāki tēviņi. Laši kopējiem spēkiem ikrus apber ar oļiem tā, ka gultnē rodas pauguriņš. Vidēji tikai pusē beržu vietu ir ikrus saturošas ligzdas.

Vislabāk lašu nārstu var redzēt, ja ir minimāls ekipējums – polarizētās saulesbrilles, kas novērš ūdens ņirbas radīto atspīdumu.

Lašveidīgo zivju nārsta upēs laika posmā no 1. oktobra līdz 31. decembrim aizliegts spiningot un mušiņmakšķerēt. Makšķerēšanas noteikumu pārkāpēji tiks saukti pie atbildības, vēsta pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.