Menu
 

Aptauja: Trešdaļa iedzīvotāju tuvākā gada laikā plāno atpūsties ārpus Latvijas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Aptauja: Trešdaļa iedzīvotāju tuvākā gada laikā plāno atpūsties ārpus Latvijas Foto - arhīvs

Katrs trešais (37 %) Latvijas iedzīvotājs tuvākā gada laikā ieplānojis atpūtu ārvalstīs – 12 % jau ir konkrēti plāni, bet katram ceturtajam (25 %) ir ieceres, kā varētu pavadīt atvaļinājumu, liecina jaunākais “”Latvia Tours” Ceļojumu indekss”.

Vairāk nekā puse (56 %) aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem tuvākā gada laikā nav plānu doties atpūtas ceļojumā ārpus valsts. Tendence, kad vairāk par pusi aptaujāto neplāno atvaļinājumu ārpus valsts, saglabājusies kopš 2015. gada.

Ceļojumu indekss liecina, ka 2018. gadā ceļojumos ārpus valsts devās 45 % Latvijas iedzīvotāju, bet 55 % ne reizi nav bijuši ārzemēs. Biežākais iemesls ceļojumam uz ārzemēm bijusi atpūta.

Aptauja rāda, ka visnaskākie ir ceļotāji 18–24 gadu vecumā, kuru vidū 48 % ieplānojuši doties atvaļinājumā ārpus Latvijas, turklāt katram piektajam (19 %) jau ir konkrēti plāni, bet trešdaļai (29 %) ceļotāju šajā vecumā ir ieceres atpūtai ārvalstīs.

Vērtējot aptaujas rezultātus pēc dzīvesvietas, visaktīvāk atpūtu ārzemēs plāno rīdzinieki, kuru vidū atvaļinājumu ārpus Latvijas jau ieplānojuši 46 %. Salīdzinājumam – lauku apvidos dzīvojošo vidū tie ir 29 %.

Visvairāk ceļotāju ir to iedzīvotāju vidū, kuriem ir augsti ienākumi – šajā grupā atvaļinājumu ārvalstīs tuvākā gada laikā ieplānojuši 64 % aptaujāto, bet ārpus Latvijas neplāno doties 33 %. Tikmēr iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem vidū atpūtu ārpus valsts ir ieplānojis katrs piektais (18 %), bet 76 % aptaujāto šajā grupā nav plānu doties atvaļinājumā uz ārzemēm.

“Lai arī ir ļoti izteikta korelācija starp ienākumu līmeni un plāniem doties atpūtā uz ārvalstīm, indekss rāda, ka arī iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem vidū katram piektajam ir ieceres vai jau pat konkrēti plāni atvaļinājumam ārpus valsts. Tas apliecina, ka, ja ir vēlēšanās, atpūta ārvalstīs mūsdienās pieejama ikvienam sabiedrības loceklim, to saplānojot atbilstoši savām budžeta iespējām,” aptaujas datus komentējusi SIA “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša.

"”Latvia Tours” Ceļojumu indekss” apkopo informāciju par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu, viedokli un attieksmi pret dažādiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem, to izveidojusi tūrisma aģentūra “Latvia Tours” sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.