Menu
 

Trešais Latvijas robotikas čempionāta posms Siguldā pulcēs 450 jaunos robotiķus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Trešais Latvijas robotikas čempionāta posms Siguldā pulcēs 450 jaunos robotiķus Foto: www.sigulda.lv

23. februārī Siguldas Sporta centrā norisināsies 12. Latvijas robotikas čempionāta trešais posms "Siguldas robotu kauss 2019”. Čempionāta mērķis ir pilnveidot bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, kā arī veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku. Aizraujošās sacensības un jauno robotiķu sniegumu no plkst. 10.00 līdz 17.00 aicināti vērot visi interesenti.

Siguldas robotu kausā ar pašu darinātiem robotiem piedalīsies vairāk nekā 450 jaunieši no 60 komandām. Lai piedalītos čempionātā, jauniešiem jāizveido konkrēta izmēra un svara roboti, kā arī jau iepriekš jāveic to programmēšana noteiktām darbībām. Pirms sacensībām īpaša komisija izvērtēs katra robota atbilstību čempionāta prasībām, informē Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Sacensību disciplīnas tiks dalītas divās kategorijās: "Lego" robotu un elektronikas robotu. "Lego" kategorijā jauniešu radītie roboti sacentīsies "Lego" sumo, "Lego" folkrace, "Lego" līnijsekošanas un "Lego" līnijlabirinta disciplīnā. Savukārt Elektronikas robotu kategorijā tiks noteikti jaudīgākie un precīzākie roboti minisumo, folkrace, līnijsekošanas, "iRobot" sumo, līnijlabirinta, "VEX" challenge, makeblock challenge un freestyle disciplīnā.

Sumo un minisumo disciplīnā īpaši izveidotā ringā sacenšas divi roboti, cenšoties izstumt pretinieku no ringa. Savukārt līnijsekošanas disciplīnā roboti baltā trasē cenšas visprecīzāk un ātrāk sekot melnai līnijai – šajā disciplīnā katram robotam tiek doti vairāki mēģinājumi, un ieskaitīts tiek labākais rezultāts. Folkrace jeb "tautas rallija" disciplīnā robotiem pēc iespējas īsākā laikā jāveic noteikta trase – par uzvarētāju kļūst tas robots, kurš trīs minūšu laikā spēj veikt visvairāk apļu; šīs disciplīnas robotus jaunie elektroniķi veido ļoti interesantus ar dažādu dizainu un konstrukcijām, piemēram, siguldieši izmanto arī ar 3D printeri drukātas un CNC frēzētas korpusa detaļas un stiprinājumus, kā arī individuāli izstrādātu vadības bloka plati, skaidro pašvaldības pārstāvji.

Lai pārsteigtu čempionāta dalībniekus, Siguldas Dronu skola kopā ar partneriem būs parūpējusies par iespēju vērot dronu paraugdemonstrējumus un sacensties mazo dronu izaicinājumu lidojumos, kuru laikā dalībniekiem ar dronu būs jāveic īpaša šķēršļu josla.

Siguldas novada Jaunrades centrs robotikas jomu attīsta jau kopš 2012. gada, kad ar pašvaldības un Siguldas Rotari kluba palīdzību tika izveidots "Lego" robotikas pulciņš, savukārt 2013. gadā durvis vēra Elektronikas pulciņš, tādēļ Siguldas novada skolēniem ir lieliski rezultāti gan Latvijas, gan starptautiskās robotikas sacensībās, norāda pašvaldībā.

Sacensības Siguldā būs viens no pieciem 12. Latvijas robotikas čempionāta posmiem, kuru organizē Transporta un sakaru institūts, Preiļu Robotikas klubs, Siguldas novada Jaunrades centrs, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte un Robotu skola.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.