Menu
 

Ekspozīcijā atklās Jūrmalai raksturīgos dabas procesus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Vizualizācija - Jūrmalas pilsētas pašvaldība Vizualizācija - Jūrmalas pilsētas pašvaldība

Pabeigts darbs pie Ķemeru daudzfunkcionālā dabas izglītības centra pamata ekspozīcijas tehniskā projekta izstrādes. Pamata ekspozīcija būs viens no būtiskākajiem dabas izglītības centra darbības virzieniem, un plānots, ka tā ar savu saturu spēs piesaistīt vidēji 60 000 apmeklētāju gadā.

Apliecinājums satura kvalitātei ir Latvijas Universitātes zinātnieku un ekspertu piesaiste, savukārt tehnisko projektu izstrādāja SIA “Dd Project” apvienībā ar audiovizuālā aprīkojuma projektēšanas uzņēmumu SIA “Solavi”, vēsta Jūrmalas pilsētas pašvaldība. “Dd Project” strādā pie ekspozīciju un izstāžu projektēšanas. Uzņēmuma pieredzi raksturo tādi projekti kā Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja patstāvīgās ekspozīcijas tehniskais projekts, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas izstādes projekts, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija, Aspazijas mājas digitālā ekspozīcija un daudzi citi.

Ekspozīcijas satura izstrādē lielu darbu ieguldījuši Latvijas Universitātes eksperti – dažādu nozaru dabas zinātņu pētnieki: fiziķis, biologi, tostarp botāniķis, zoologs, mikrobiologs, ķīmiķis, farmakoloģijas speciālists, astronoms, ģeologs, vides zinātnes un citi speciālisti. Tas vieš pārliecību, ka piedāvātais saturs būs kvalitatīvs un saistošs gan skolēniem, kas ekspozīciju apmeklēs izglītojošiem mērķiem, gan ģimenēm ar bērniem – izziņai un izklaidei.

Kā skaidro pašvaldībā, pamata ekspozīcijas mērķis ir atklāt Jūrmalai raksturīgos dabas procesus interesantā, apmeklētājam negaidītā un saistošā veidā. Ekspozīcija balstīta četros principos: informēšana, izglītošana, iesaistīšana un izklaidēšana. Šie principi ir iekļauti ekspozīcijā kā paralēli un savstarpēji papildinoši faktori, kas nodrošina apmeklētājiem interesantu, emocionālu un nepastarpinātu pieredzi.

Ekspozīcija sākas ar ievadu, kurā raksturota Jūrmalas biotopu daudzveidība, un pēc tam apmeklētājs secīgi uzzina par sešiem biotopu veidiem – pļavām, upēm, purviem, jūru, mežu, ezeriem. Katrā sadaļā tiek izstāstīts par to, kādā veidā dažādi biotopi ir saistīti ar citiem, ekspozīcija noslēdzas ar apkopojošu tēmu – gada cikls Jūrmalas dabā.

Visas ekspozīcijas daļas caurvij vairāki pastāvīgi saturiski motīvi un sasaista ekspozīciju vienotā veselumā: pirmkārt, Jūrmalas dabas bagātība un daudzveidība, otrkārt, cilvēka atbildība par dabiskās vides saglabāšanu un, treškārt, daba kā process un mainīga, mijiedarbīga sistēma.

Ekspozīciju plānots izveidot trīs kārtās: pirmajā kārtā paredzēts izveidot pļavas, upes un jūras sadaļas, otrajā kārtā – purva, meža, ezera un gadalaiku sadaļas, savukārt trešajā kārtā – laboratorijas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.