Menu
 

Turaidas muzejrezervāts piedāvā Lieldienu programmas bērniem un skolēniem Apriņķis.lv

  • Autors:  Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Foto – Turaidas muzejrezervāts Foto – Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts pavasara svētku – Lieldienu – laikā no 18. marta līdz 18. aprīlim piedāvā izglītojošo programmu “Tā gaidu Lieldienu!” jaunāko klašu skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem.

Programmas mērķis ir iepazīstināt bērnus un skolēnus ar pavasara saulgriežu svētku jeb Lielās dienas latviskajām tradīcijām. Turaidas muižas saimnieciskā centra vidē pēc līvu tradīcijām tiks vēroti, saukti un dzīti putni, kopīgi pušķotas jaunās šūpoles, veikts šūpoļu vēršanas rituāls. Bērni varēs piedalīties tautas rotaļās un spēlēs ar krāsotām koka olām, kā arī izgatavot Lieldienu rotājumus.

Lielā diena ir pavasara sākuma svētki. Tos sauc arī par pavasara saulgriežiem, kad gaisma uzvar tumsu. Tiek daudzināta saule un simboliski modināta zeme pēc ziemas. Senāk Lieldiena jeb Lielā diena svinēta tad, kad – kā priekšā saka pats vārds – diena kļūst lielāka, garāka, ilgāka par nakti. Vērojot dabā, tas notiek 20. vai 21. martā, kad diena ir vienā garumā ar nakti. Pēc tam saule kāpj arvien augstāk debesu kalnā un dienas kļūst garākas līdz pat Jāņiem. Šogad astronomiskais pavasaris iestājās 20. martā divas minūtes pirms pusnakts, bet Lieldienas tiks svinētas 21. un 22. aprīlī.

Lieldienu programmas var pieteikt sev vēlamajā laikā darbdienās. Programmu sākums katru dienu no plkst. 10.00 līdz 15.00, un tās garums ir 1,5 stundas. Saņemt plašāku informāciju par maksu un pieteikties Lieldienu jeb pavasara izglītojošajai programmai “Tā gaidu Lieldienu!” var, zvanot uz tālruņa numuru 26572142 vai rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.