Menu
 

Aicina uz Valpurģu nakti Lēdurgas dendroparkā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Gundars Kaminskis, www.ledurgasdendroparks.lv Foto: Gundars Kaminskis, www.ledurgasdendroparks.lv

30. aprīlī Lēdurgas dendroparkā notiks Valpurģu nakts 5 gadu jubilejas pasākums. Tie ir pavasara atnākšanas svētki, kuros no malu malām tiekas viedās būtnes – sievietes, lai iekustinātu sievišķās enerģijas jaunam sākumam.

Lēdurgas dendroparkā pasākuma apmeklētājas sagaidīs dažādas aktivitātes un uzdevumi – liktenī lūkošanās, slotu siešana un mešana, ugunsdziras vārīšana –, dažādi uzdevumi, kurus vēl īpašākus padarīs Lēdurgas dendroparka maģiskā aura. Pārsteigumi un pozitīva enerģija visa vakara garumā piepildīs ne tikai viedās būtnes, bet visu parka teritoriju, stāsta Krimuldas novada pašvaldības Attīstības nodaļas komunikācijas projektu vadītāja Madara Liepiņa.

Valpurģu tradīciju dažādās kultūrās svin citādi. Mitoloģijā Valpurģu nakts tika svinēta kā Mēness svētki pirmajā pilnmēness naktī starp pavasara un vasaras saulgriežiem. Vēlākās tradīcijās par Valpurģu nakti tika dēvēta nakts no 30. aprīļa uz 1. maiju, kad raganas Bloksbergas kalnā svinēja svētkus.

Pasākumā tiek gaidītas visas viedās būtnes; ar gariem un kupliem brunčiem un labākajiem transportlīdzekļiem slotām – ieeja bez maksas. Pārējiem – pēc Lēdurgas dendroparka izcenojuma, norāda M. Liepiņa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.