Menu
 

Morē notiks pavasara tradīciju radošās darbnīcas "Koks un ūdens"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Rīgas Latviešu biedrība Foto - Rīgas Latviešu biedrība

Svētdien, 14.aprīlī, Siguldas novada Mores pagasta "Kalna Vaizuļos" notiks pavasara tradīciju radošās darbnīcas "Koks un ūdens". Ūdens tematika ir izraudzītā tādēļ, ka pagājušās vasaras sausums radīja izmaiņas Mores pagasta mitrājos un akās.

Rīgas Latviešu biedrības pārstāve Oksana Svikle pastāstīja, ka interesenti Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu vadībā varēs doties ekspedīcijā un izzināt šo tēmu, bet kopā ar ainavu arhitektiem darboties vides sakopšanas talkas norisēs. Ar ūdeni ir saistītas arī pavasara tradīcijas – kopā ar etnogrāfi Indru Čeksteri un muzikanti Aigu Auziņu notiks pavasara Māras atsvēte, Jurģu dienas ieskandināšana un pūpološanās.

Pasākuma dalībnieki varēs piedalīties izstādes tapšanā, kurā būs aplūkojami tradicionālie koka trauki un sadzīves priekšmeti. Izstādes veidošanas dalībniekus ar pavasarīgu pārsteigumu iepriecinās zemnieku saimniecība "Ceplīši". Savukārt radošajās darbnīcās katrs varēs izgatavot derīgas lietas no koka zariem, lūkiem, mizām, kuras iegūtas talkas norisē. Praktiskās darbnīcas vadīs Margita Poriete, Daiga Kļaviņa un Dr.agr. Baiba Ošmane. Pasākuma noslēgumā klātesošajiem būs iespēja degustēt tradicionālos pavasara ēdienus.

Pasākuma organizatori aicina apmeklētājus ierasties darba vai tūrisma apģērbā, vēlams līdzi ņemt tradicionālu koka trauku vai sadzīves priekšmetu ar stāstu izstādei. Pasākumam jāpiesakās iepriekš, zvanot vai sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 29528421; dalībnieku skaits ir ierobežots. Dalība – bez maksas.

Pasākumu organizē I/K "Avenas" sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un Dabas aizsardzības pārvaldi. Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība, informatīvi atbalsta Folkloras biedrība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.