Menu
 

Akcijā "Izgaismo Latviju" ikviens aicināts noiet "sirdskilometru" gar Latvijas robežu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Jau otro gadu pēc kārtas 21. jūnijā visas dienas garumā Imanta Ziedoņa muzejs kopā ar banku “BlueOrange” aicina visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties akcijā “Izgaismo Latviju” un noiet savu “sirdskilometru” – vienu kilometru Latvijas pierobežā, kur saulgriežu dienā izgaismosies mūsu valsts robeža.

Šajā dienā pierobežas pašvaldības tiek aicinātas iedegt ugunskurus un izgaismot, izdziedāt spēka dziesmas Latvijai. Ar šo tradīciju Latvija jau otro gadu pēc kārtas kļūst par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši to ar ugunskuriem, informē Imanta Ziedoņa muzeja projektu vadītāja Maija Jaunzeme. 

“Mēs aicinām šajā skaistajā un simboliskajā akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju un izvēlēties jebkuru vietu Latvijas pierobežā – Jūrmalā, citur Baltijas jūras piekrastē vai attālākajos Latvijas nostūros. Tā ir iespēja savai valstij par godu paveikt kaut ko vēl pasaulē nebijušu,” saka M. Jaunzeme. Pieteikties gājienam var ikviens, reģistrējoties tīmekļvietnē www.izgaismolatviju.lv.

“Imants Ziedonis pats bija liels gājējs, kurš uzskatīja, ka šāds ceļošanas veids ļauj patiesi izzināt savu valsti un tās cilvēkus. Latvijas pierobežu Ziedonis aprakstījis arī savā grāmatā “Leišmalīte”, kuras ievadā, starp citu, rakstīts, ka reiz apkārt Latvijai ies tūrisma ceļš, un tā ir jābūt!” stāsta Ziedoņa muzeja valdes locekle Žanete Grende.

Sekojot Imanta Ziedoņa rakstītajam, 2015. gadā uzsākts Latvijas simtgades projekts, kura mērķis bija kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem izveidot tūrisma ceļu apkārt Latvijas sauszemes robežai, ko var mērot gājēji, velosipēdisti, motociklisti un autobraucēji. Šī gājiena rezultātā tika izveidota ceļojošā izstāde un filma “Izgaismot Latviju”, kas 2019. gada sākumā uzsākusi viesošanos Latvijas pašvaldībās.

Imanta Ziedoņa muzejs šajā ceļā uzņēmies attīstīt tūrisma maršrutu Latvijas–Lietuvas pierobežā – Leišmalītē. Patlaban darbu pie kartē iezīmēta tūrisma maršruta izstrādes jau uzsākušas Sēlijas pašvaldības, vēsta M. Jaunzeme.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.