Menu
 

Katlakalnā notiks Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

13.jūnijā plkst. 19.00 Sauliešu pilskalnā Katlakalnā notiks tradicionālā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca. Visi laipni aicināti apgūt Jāņu laika gaidīšanas un svinēšanas mākslas un gudrības kopā ar Katlakalna folkloras kopu “Rāmupe”, Daugmales folkloras kopu “Dāre”, Ķekavas folkloras draugu kopu “Brička” un Katlakalna tautas nama ļaudīm.

Dienas arvien stiepjas garumā, naktis raujas īsumā. Gaišākais laiks iet pār mūsu Dievzemīti. Staro saule debesis un ziedi pļavās, skan putnu, vasaras vēju un auglīga lietus balsis. Skan priecīgu ļaužu balsis – gaidot spožāko gada nakti – Jāņu nakti. Ielīgošanas, Jāņu gaidīšana laiks ir tik piepildīts – tik daudz kas jāsarūpē un jāpaveic, ka tā vien būs, ka vienu, otru un trešo darbiņu izdarījuši mēs attapsimies, ka Zāļu diena un Jāņu vakars jau uz sliekšņa.

“Šai vakarā mēs vīsim vītnes, vijas un vainagus, posīsim mūsu Jāņu kalnu, dziedāsim līgotnes, daudzināsim Jāņa tēvu un Jāņa māti, aplīgosim ozolu un Jāņa bērnus, kursim uguni, vārīsim Jāņu sieru, darināsim uguns ratu, klāsim kopīgu mielasta galdu ar līdzņemtiem, Jāņu laikam raksturīgiem, gardumiem, iesim rotaļās un dejosim,” uz pasākumu aicina Gunta Saule no Katlakalna folkloras kopas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.