Menu
 

"SEB banka": 75% mājokļu kredītu izsniegti dzīvokļu iegādei Rīgā un tās apkārtnē

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lielākā daļa jeb 75% no mājokļu iegādei izsniegtajiem kredītiem tiek piešķirti dzīvokļu iegādei Rīgā un tās apkārtnē, informēja "SEB bankas" privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja Elīna Neimane.

"SEB banka" šogad pirmajos sešos mēnešos mājokļa kredītos privātpersonām piešķīrusi 77 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā 2018.gada pirmajos sešos mēnešos. No piešķirtajiem kredītiem 51% ir aizdevumi ar "Altum" atbalsta programmu ģimenēm vai jaunajiem speciālistiem.

"Joprojām lielākā daļa (75%) no piešķirtajiem aizdevumiem paredzēti dzīvokļa iegādei vai remontam, 15% - mājas iegādei, savukārt ap 6% - mājas būvniecībai. Apmēram 70% no visiem mājokļa pirkšanas darījumiem tiek noslēgti otrreizējā tirgū, taču turpina pieaugt pieprasījums jauno mājokļu segmentā, kā arī renovēto pirmskara māju segmentā. Aug arī iedzīvotāju vēlme iegādāties privātmājas," norādīja Neimane.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars atzīmēja, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos ir vērojama aktīvākā kredītu plūsma pēdējo gadu laikā, ko veicinājis kopējais aktivitātes pieaugums Rīgas un tās apkaimes mājokļu tirgū.

"Tendences nekustamo īpašumu tirgū iet roku rokā ar iedzīvotāju maksātspēju - pieaugot ienākumiem, arvien vairāk cilvēku var atļauties investēt nekustamajā īpašumā un iegādāties savām vēlmēm un vajadzībām atbilstošu mājokli. Aug arī interese par privātmāju būvniecību, taču, plānojot budžetu, jāņem vērā būtiska tendence - nereti procesa gaitā celtniecības izmaksas pieaug. Līdz ar to rūpīgi jāizvērtē, vai māju var atļauties būvēt pašu spēkiem, vai tomēr izdevīgāk būtu iegādāties gatavu māju un pielāgot savām vēlmēm," piebilda Škapars.

Viņš arī norādīja, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem ir arī mājokļu pieejamība. Šobrīd ir vērojama plaisa starp to, ko pircējs var atļauties nopirkt, un cenu, par kuru pārdevējs piedāvā īpašumu. Pircēju finansiālās iespējas Rīgā visbiežāk nepārsniedz divu trīs istabu dzīvokļa pirkumu līdz 1200-1500 eiro par kvadrātmetru, savukārt mājokļu tirgū šādam piedāvājumam ir deficīts, un tuvākajā laikā situācija visdrīzāk nemainīsies.

Jau vēstīts, ka "SEB banka" grupas Latvijā peļņa šā gada pirmajā pusgadā bija 23,4 miljoni eiro, kas ir par 14% mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.