Menu
 

LLKC: Graudaugu raža jūlijā ir laba

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Šonedēļ visā valsts teritorijā ir aktīvākais laiks ziemas kviešu un ziemas rapša kulšanai. SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” (LLKC) Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis vēsta, ka nedēļas beigās tiks novākti arī pirmie rudzu lauki.

Ziemāju graudaugu ražas vākšana šogad ir sākusies agrāk nekā pērn un citus gadus, kviešu ražas vākšana Zemgalē – par 10 dienām. Līdzīgi ir arī citos Latvijas reģionos. Kuļamās ziemāju graudaugu platības ir aptuveni 431 tūkstotis hektāru.

“Neskatoties uz sausumu un veldri, saimnieki par iekultajām ražām ir apmierināti jau pirms ražīgāko šķirņu kulšanas. LLKC ekspertu apsekoto sējumu un apzināto saimnieku sniegtā informācija liecina: ja laikapstākļi būs labvēlīgi un nebūs lietavu, kas var mazināt ražas aplēses un pasliktināt tās kvalitāti, tad valstī ziemas kviešu ražība, iespējams, pat pārsniegs vidēji 5 tonnas no hektāra,” norāda LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

Vienīgās bažas rada rudzu lauki, kuros pēc aplēsēm ir aptuveni 30-50% veldres, kas iestājās jau jūnija negaisu un jūlija laikā. Šādos apstākļos graudiem rudzu maizes cepšanas īpašības gandrīz zudušas, bet, uzsākot kulšanu, būs redzama patiesā situācija.

Ziemas rapša lauki ir vienmērīgi visos reģionos. Ražas līmenis visā valsī varētu sasniegt apmēram 3 tonnas no hektāra. LLKC eksperti vērtē, ka valstī ziemas rapša lielais īpatsvars veicinās lielāku rapša sēklu kopapjoma ievākšanu (jākuļ 116 tūkstoši hektāru ziemas rapša).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.