Menu
 

Apkures tarifs Jūrmalā samazināsies par vairāk nekā 10%

  • Autors:  LETA
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

No 1. septembra siltumenerģijas gala tarifs tās lietotājiem Jūrmalā būs par 10,3% mazāks, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK). Jaunais tarifs būs 54,61 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), iepriekš – 60,87 eiro/MWh.

Samazinoties dabasgāzes un šķeldas cenai, lētākas kļuvušas siltumenerģijas pakalpojumu sniegšanas izmaksas, tāpēc SIA "Jūrmalas siltums" vērsusies SPRK, iesniedzot zemākus pašu noteiktos siltumenerģijas tarifus.

Saskaņā ar SPRK iesniegto un apstiprināto plānu šāds siltumenerģijas gala tarifs Jūrmalā spēkā būs līdz 2021. gada 31. janvārim. Savukārt no 2021. gada 1. februāra tas kļūs vēl mazāks – 53,38 eiro/MWh.

"Salīdzinot ar pagājušo gadu, ir samazinājušās kurināmā cenas. Ļoti būtiski ir samazinājusies gan dabasgāzes tirgus cena, gan arī šķeldas cena. Līdz ar to vairākās pilsētās par apkuri būs jāmaksā mazāk nekā iepriekšējā sezonā, kas ir iepriecinoša ziņa iedzīvotājiem, šajā gadījumā – jūrmalniekiem," skaidroja SPRK priekšsēdētājs Rolands Irklis.

SPRK, izvērtējot "Jūrmalas siltuma" iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifus, secināja, ka tie ir atbilstoši metodikai un ir pamatoti. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai "Jūrmalas siltums" neievēro normatīvos aktus vai SPRK lēmumus, SPRK var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.