Menu
 

Grantu programmā "(ie)dvesma" astoņām biznesa idejām Pierīgā piešķir 70 000 eiro Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Noslēdzoties “SEB bankas”, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas, Ropažu un Stopiņu novadu kopīgi rīkotās grantu programmas jauno uzņēmēju atbalstam "(ie)dvesma" trešajai sezonai, izvēlētas astoņas perspektīvākās biznesa idejas. Kopumā biznesa ideju autori to īstenošanai saņems 70 000 eiro.

“SEB bankas” grants 10 000 eiro apmērā piešķirts Kristapam Kirilovam no Olaines, lai attīstītu kaltētas produkcijas – zivju gardumu ražošanu mājdzīvniekiem. Kā skaidro bankā, tas ir 100% dabīgs augstas kvalitātes produkts, kas neveicina aptaukošanos, ar kuru saskaras ne tikai cilvēki, bet arī mājdzīvnieki.

Jūrmalas pilsētas grantu 10 000 eiro apmērā saņems jūrmalnieks Guntars Anspoks ar projektu “Sajūtu čiekuri”, kas ir pie kokiem piestiprinātas atpūtas vietas divu metru augstumā virs zemes. Kā apgalvo idejas autors, “Sajūtu čiekuri” būs lielisks veids kā atpūsties brīvā dabā, vērot dabu, saulrietus, krītošas zvaigznes vai pat nodarboties ar jogu. Tas ir jauns, Latvijā vēl mazpazīstams produkts un šobrīd konkurentu vēl nav.

Ķekavas novada domes grantu 8537 eiro apmērā saņems uzņēmums “Cake Fab”, kas iegūtos līdzekļus izmantos, lai attīstītu konditorejas izstrādājumus – saldētu musa desertu ražošanu.

Mārupes novada domes grants 10 000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “Telpnīca”, lai attīstītu dronu skolu Mārupē. Idejas ietvaros paredzēts nodrošināt jaunāko tehnoloģiju robotikas nodarbības skolēniem – FPV dronu konstruēšanu un pilotēšanu.

Olaines novada domes granta finansējums 10 000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam “EOF Consulting”, kas nodrošinās datormodelēšanas pakalpojumus ražošanas uzņēmumiem. Kā saka idejas autori, “mēs optimizējam ražošanas procesus un iekārtas, izmantojot datormodelēšanas rīkus un teicamas fizikas zināšanas.”

Siguldas novads šogad nolēma atbalstīt divus biznesa projektus. Grantu  6000 eiro apmērā saņems uzņēmums “Bee Tech Services”, kas izstrādājis aplikāciju dravniekiem. Produkts ir digitālā (web un mobilā) aplikācija “BeeKing”, kura ir paredzēta biškopju darba atvieglošanai, pierakstu veikšanai un darbu plānošanai. Savukārt grants 4000 eiro apmērā piešķirts Bērnu centram ar projektu “Lego robotikas nodarbības”. Šo nodarbību apguve sekmēs bērnu interesi par eksaktajām zinībām, attīstīs loģisko domāšanu un spriestspēju, palīdzēs padziļinātāki apgūt pirmsskolas un sākumskolas mācību programmu.

Stopiņu novada pašvaldība, kas šogad projektā iesaistījās pirmo gadu, grantu 10 000 eiro apmērā piešķīra uzņēmumam “Spirulina Nord”. Uzņēmums iegūto finansējumu ieguldīs svaiga spirulīna, kas ir pārtikas produkts, audzēšanā. “SpirulinaNord” ir izstrādāta unikāla un ekonomiska tehnoloģija, kas ļauj izdevīgi šo tropu mikro aļģi audzēt ziemeļu klimatā.

Grantu programmas aizsācējiem SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, Mārupes, Olaines Siguldas un Ķekavas novadiem, šogad pievienojās arī Ropažu un Stopiņu novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu.

Kopumā šogad grantu programmā tika iesniegtas vairāk nekā 50 biznesa idejas. Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā ir gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji.

Grantu programma “(ie)dvesma” tika uzsākta 2017. gadā. No saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Savukārt 2018. gadā no saņemtajiem vairāk nekā 50 projektiem žūrija atlasīja septiņus grantu ieguvējus, kopumā piešķirot 60 000 eiro. Šogad kopējais, jaunajiem uzņēmējiem pieejamais grantu apmērs ir pieaudzis līdz 80 000 eiro. 

“SEB bankas” valdes loceklis Arnis Škapars: “Grantu programma ”(ie)dvesma” ir programma darītājiem, tādēļ man ir prieks redzēt, ka šī iniciatīva ar katru gadu aug un attīstās. Lai Latvijā nākotnē būtu arvien vairāk gan lielu, gan vidēju uzņēmumu, mums šodien jāatbalsta mazu uzņēmumu attīstība, jāveicina, lai vairāk jauni cilvēki ienāk uzņēmējdarbībā un uzņemas atbildību par savu ideju īstenošanu. Šīs ”(ie)dvesmas” sezonas biznesa idejas, kuras saņēma grantus, ir lielisks apliecinājums, ka mēs ejam pareizajā virzienā.” 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.