Menu
 

Par atkritumu apsaimniekotāja "Piejūra" jauno vadītāju izvēlēts līdzšinējais pienākumu izpildītājs

  • Autors:  LETA
Foto: www.facebook.com/piejura Foto: www.facebook.com/piejura

Par pašvaldību SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" jauno valdes locekli izvēlēts līdzšinējais pienākumu izpildītājs Ēriks Zaporožecs, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada domē.

Amata konkursa divās kārtās ir izvērtēti pieci pretendenti, kas piedalījušies konkursā, un izvēlēts Zaporožecs. Valdes loceklis iecelts uz pieciem gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā Zaporožeca deklarācija liecina, ka viņam pieder četri nekustamie īpašumi Lielvārdes novadā, īpašums Jelgavā, kā arī 1993. gada izlaiduma automašīna "Volkswagen Golf". Pērn Ozolnieku novada pašvaldības kapitālsabiedrībā SIA "Ozolnieku KSDU" Zaporožeca alga bijusi 20 350 eiro. Šī gada sākumā darbu "Ozolnieku KSDU" viņš pameta.

Konkursā uz "Piejūras" valdes locekļa amatu saņemti pieci pieteikumi. Amatam piedāvātais atalgojums ir 1848 eiro.

Iepriekš Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē sākts kriminālprocess pret pašvaldību kapitālsabiedrības "Piejūra" bijušo valdi pēc Krimināllikuma 317. panta pirmās daļas, 318. panta pirmās daļas un 319. panta pirmās daļas par amatpersonu veiktām iespējamām pretlikumīgām darbībām, kas saistītas ar valsts amatpersonu bezdarbību, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta pilnvaru pārsniegšanu laikā no 2017. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim. Katrā no Krimināllikuma pantiem noteiktais bargākais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

Jau ziņots, ka "Piejūras" valde – valdes priekšsēdētāja Indra Rassone, kā arī valdes locekļi Ojārs Āboltiņš un Raimonds Bērziņš – ir zaudējusi kapitāla daļu turētāju uzticību un atsaukta pilnā sastāvā, un uz laiku amatā iecelts Zaporožecs.

Jūrmalas pilsētas, Talsu, Tukuma, Kandavas, Engures, Dundagas, Jaunpils, Mērsraga un Rojas novada domes kapitāldaļu turētāju pārstāvji uzņēmumā "ir konstatējuši faktus, kas norāda uz sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem". Tas konstatēts, izskatot "Piejūras" valdes pārskatu par 2018. gada finanšu darbību, valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar "Swedbank" sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta SIA "Auditorfirma inspekcija" viedokli un iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi.

Vēlāk pašvaldību auditori uzņēmumā veikuši lietderības un likumības auditu, secinot, ka iekšējās kontroles sistēma ir izveidota, taču tai piemīt būtiski trūkumi un nepilnības. Audita laikā tika konstatētas arī būtiskas nepilnības grāmatvedības uzskaitē, iepirkumu veikšanā un līgumu slēgšanā, piemēram, līgumu sadalīšana un Publiskā iepirkuma likuma normu pārkāpšana, budžeta un naudas plūsmas plānošanā un uzraudzībā, dažādos vadības procesos un nozīmīgu lēmumu pieņemšanā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.