Menu
 

Dzērienu ražotāji un mazumtirdzniecības uzņēmumi sadarbosies depozīta sistēmas ieviešanai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Latvijas lielākie mazumtirdzniecības un dzērienu ražošanas uzņēmumus apvienojošas organizācijas pirmdien parakstījušas memorandu par gatavību sadarboties, lai sekmētu depozīta sistēmas ieviešanu. Memorands ir nozaru pirmais kopīgais solis, kas demonstrē iesaistīšanos depozīta sistēmas ieviešanā un kalpo kā sadarbības platforma ar iespēju pievienoties arī citām nozares pārstāvošām organizācijām.

Ar pērn pieņemtajiem grozījumiem Iepakojuma likumā paredzēts, ka dzērienu iepakojuma depozīta sistēma Latvijā sāks darboties 2022. gada februārī.

Lai rastu veiksmīgākos depozīta sistēmas ieviešanas risinājumus un paustu atbalstu vienotiem caurskatāmības un atklātības principiem, vienošanās memorandu parakstījuši SIA “Alus un dzērienu iepakojuma savienība”, Latvijas Alus darītāju asociācija, Latvijas Alus darītāju savienība, Bezalkoholisko dzērienu ražotāju asociācija, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija un Latvijas Alkohola nozares asociācija.

Memoranda parakstītāji ir vienojušies, ka Iepakojuma depozīta sistēmas darbības mērķis nav peļņas gūšana, jo visi ieņēmumi tiks reinvestēti ilgtspējīgas sistēmas attīstībā. Memorands apkopo galvenos jautājumus, kas saistīti ar depozīta sistēmas operatora izveidi, sistēmas ieviešanu un tā izmaksām, kā arī operatora funkcijām un tā pārvaldību.

Memoranda biedri vēlas nodrošināt caurskatāmu depozīta sistēmas izmaksu pārvaldību, ievērot brīva tirgus principus un godīgu konkurenci sistēmas ieviešanā, mazināt iepakojuma depozīta sistēmas izmaksas un veicināt visu nozares uzņēmumu sadarbību.

Saskaņā ar grozījumiem Iepakojuma likumā iepakojuma depozīta sistēmas darbības un attīstības nodrošināšana tiks uzticēta depozīta sistēmas operatoram. Tā funkcijās ietilps iepakojuma savākšanas loģistika, depozīta iepakojuma reģistra uzturēšana, dalībnieku reģistrācija, līgumu slēgšana un norēķinu veikšana ar depozīta iepakotājiem u. c. Tāpat depozīta sistēmas operators pārņems atbildību no ražotājiem un importētājiem par dabas resursu nodokli iepakojumam, kas iekļauts depozīta sistēmā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.