Menu
 

"Olainfarm" konsolidētais apgrozījums divos mēnešos samazinājies par 22%

  • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Zāļu ražotājas AS "Olainfarm" grupas pirmo 2020.gada mēnešu provizoriskais konsolidētais apgrozījums sasniedza 18,5 miljonus eiro, kas ir par 22% mazāk nekā 2019.gadā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā. To ietekmēja papildu piegādes Krievijā sešu miljonu eiro apmērā 2019.gada otrajā pusē, kad vairumtirgotāji sagaidīja serializācijas prasību ieviešanu no 2020.gada, un tas tika iekļauts 2020.gada prognozēs. 

Gada sākumā vislielākais īpatsvars apgrozījumā bija Latvijas (36%), Baltkrievijas (23%) un Krievijas tirgum (12%). Straujākais pārdošanas pieaugums divu mēnešu laikā sasniegts Centrālajā Āzijā un Kaukāza reģionā, kur realizēts par 76% un 88% vairāk nekā pērn šajā laikā. Latvijā pārdošana augusi par 2%, bet Baltkrievijā par 9%. Tai pat laikā realizācijas samazinājums atzīmēts Krievijā (par 63%), ES valstīs (par 6%) un citās valstīs (par 8%). Grupas provizoriskais konsolidētais apgrozījums šī gada februārī sasniedza 11 miljonus eiro, kas ir par 4% mazāk nekā iepriekšējā gada februārī.

Latvijas tirgus īpatsvars bija 30% no kopējā apgrozījuma, Baltkrievijas – 21% un Krievijas – 20%. Pārdošanas apjomi palielinājās Latvijā par 4%, Baltkrievijā par 36%, Centrālās Āzijas un Kaukāza valstīs par attiecīgi 100% un 43%. Eiropas Savienības valstīs pārdošanas apjomi pieauga par 10%. Savukārt kritums bija Krievijā par 30% un citās valstīs par 22%. Grupa martā uzsāka sadarbību ar vienu no lielākajiem medikamentu izplatītājiem Ukrainā, kas ļaus sasniegt nozīmīgus finanšu rezultātus ilgtermiņā, informēja "Olainfarm".

Ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas 2020.gada 11.marta paziņojumu, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, Latvijas valdība 12.martā ir pieņēmusi lēmumu valstī izsludināt ārkārtas stāvokli, tādējādi ierobežojot un cenšoties samazināt strauju vīrusa izplatību, rekomendējot pārvietošanās un sociālo kontaktu mazināšanu. "Olainfarm" ir ieviestas stingras procedūras, lai novērstu vīrusa izplatību, pasargātu darbiniekus un turpinātu ražošanas darbu.

"Olainfarm" informēja, ka uzņēmumā ir pieejami izejvielu un palīgvielu krājumi pietiekošā daudzumā, lai nodrošinātu ražošanas procesus, kā arī uzņēmums pastāvīgi sazinās ar izejvielu un palīgvielu piegādātājiem ārpus Latvijas saistībā ar ražošanas procesiem nākotnē. "Olainfarm" ikdienā veic darbinieku veselības uzraudzību, lai garantētu produkcijas ražošanas procesu plānošanu, kā arī ir ieviesti piesardzības pasākumi darbinieku veselībai un transportēšanai. Grupa arī regulāri sazinās ar izplatītājiem un partneriem ārvalstīs, lai sekmētu produkcijas noietu viņu tirgos.

"Februāra rezultāti uzrāda pozitīvu tendenci, tostarp tirdzniecība aktivizējusies Krievijā, mēs sagaidām, ka pirmā ceturkšņa rezultāti būs atbilstoši 2020.gada budžeta līmenim. "Olainfarm" ir gatavs arī izaicinājumiem, kas saistīti ar Covid-19 ierobežojumiem pasaulē, mums ir pietiekams izejvielu nodrošinājums tuvākajiem mēnešiem, lai koranvīrusa izplatības radītās sekas neietekmētu uzņēmuma izejvielu pieejamību," norādīja "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess. 

Lai nodrošinātu uzņēmuma konkurētspēju, tiek atvēlēti ievērojami ieguldījumi klīnisko pētījumu plānošanā, lai uzsāktu pirmās fāzes un jau trīs trešās fāzes klīniskos pētījumus šogad un 2021.gada sakumā, kas ir nepieciešami, lai izpildītu regulatīvās prasības galvenajiem produktiem, piebilda Veitess.

Saskaņā ar nekonsolidētajiem provizoriskajiem datiem AS "Olainfarm" februārī realizējusi produkciju par astoņiem miljoniem eiro, kas ir par 8% mazāk nekā pērn šajā periodā. Preču pārdošanas apmēri palielinājās Baltkrievijā par 40%, Centrālās Āzijas valstīs par 126%, ES valstīs par 93%, Kaukāza valstīs par 72% un Latvijā par 3%. Kritums pārdošanas apjomos februārī tika piedzīvots Krievijas tirgū par 32% un citās valstīs par 31%. Atbilstoši iepriekš paziņotajam, sagaidot 2020.gada serializācijas prasību ieviešanu, 2019.gada otrajā pusē Krievijas tirgū notika papildu piegādes. 

Šī gada pirmajos divos mēnešos "Olainfarm" provizoriskais apgrozījums samazinājās par 31% un bija 12,9 miljoni eiro. Visvairāk tika pārdots Baltkrievijā, kur apgrozījums pret iepriekšējā gada pirmajiem diviem mēnešiem pieauga par 7%, Latvijā realizācijas apmēri bija nemainīgi, Centrālā Āzijā tie pieauga par 84% un Kaukāza valstīs – par 46%. Tajā pašā laikā apgrozījums samazinājās Krievijā par 69% un ES valstīs par 10%.

"Olainfarm" piederošajā aptieku tīklā SIA "Latvijas aptieka" 2020.gada februārī darbojās 68 aptiekas un to apgrozījums sasniedza 2,2 miljonus eiro, kas ir par 2% vairāk nekā iepriekšējā gada februārī. SIA "Silvanols" šī gada februārī apgrozījums bija 0,5 miljoni eiro, kas ir par 15% mazāk nekā 2019.gada februārī. 

Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA "Tonus Elast" un tirdzniecības uzņēmuma "Elast Medikl" realizācija 2020.gada februārī veidoja 0,8 miljonus eiro, kas ir par 11% vairāk nekā pērnā gada februārī. Savukārt veselības centru "Diamed" un "Olainmed" apgrozījums bija 0,3 miljoni eiro. Baltkrievijas meitasuzņēmums "NPK Biotest" februārī realizējis produkciju par 0,31 miljonu eiro, kas ir par 11% vairāk nekā pērn februārī.

Šī gadā pirmajos divos mēnešos "Olainfarm" piederošā aptieku tīkla "Latvijas aptieka" realizācija sasniedza 4,6 miljonus eiro, kas ir par 2% vairāk nekā pērn. "Silvanols" apgrozījums atskaites periodā veidoja 0,9 miljonus eiro, un tas ir par 16% mazāk par pagājušā gada līmeni. "Tonus Elast" un "Elast Medikl" realizācija divos mēnešos veidoja 1,3 miljonus eiro, kas ir kāpums par 6%. Veselības centru "Diamed" un "Olainmed" apgrozījums divos mēnešos bija gandrīz 0,6 miljoni eiro, savukārt Baltkrievijas uzņēmuma "NPK Biotest" apgrozījums šajā pašā periodā bija palielinājās par 8% un sasniedza 0,6 miljonus eiro.

Saskaņā ar "Olainfarm" 2020.gada plāniem uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2020.gadā tiek prognozēts 97,3 miljonu eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums – 135,5 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar publicētajiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem par pirmajiem diviem mēnešiem ir sasniegti 13% no plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 14% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

"Olainfarm" pārskatījis ziņu par ikmēneša apgrozījuma publicēšanas kārtību. Šī gada aprīlī ir plānots paziņot par marta provizoriskajiem rezultātiem, turpmāk dati par apgrozījumu tiks publicēti reizi ceturksnī, sākot ar otra ceturkšņa pārdošanas rezultātiem.

Jau ziņots, ka "Olainfarm" grupas ieņēmumi 2019.gadā sasniedza 137,253 miljonus eiro, kas ir palielinājums par 10% jeb 12,997 miljoniem eiro. Grupas tīrā peļņa 2019.gadā bija 27,443 miljoni eiro, kas ir vēsturiski vislielākais grupas tīrās peļņas apmērs. Peļņa palielinājās par 156% jeb 16,712 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 2018.gadu. Salīdzinot ar 2018.gada rezultātiem, "Olainfarm" apgrozījums Krievijā palielinājās par 23%, Latvijā par 5%, Baltkrievijā par 10%, Centrālās Āzijas reģionā par 13%, ES valstīs par 12%, citās valstīs par 10%. 

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.