Menu
 

Vjačeslavs Dombrovskis: Pagaidām redzams, ka krīzes pārvarēšanai aizņemtā nauda netiek izmantota efektīvi

  • Autors:  LETA
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Valdības rīcību krīzes pārvarēšanā var vērtēt dažādi, bet viena no galvenajām problēmām ir faktā, ka aizņemtā nauda vairāk nekā divu miljardu eiro apmērā netiek izmantota efektīvi, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja partijas "Saskaņa" līderis Vjačeslavs Dombrovskis.

Kā piemēru viņš minēja dīkstāves pabalstu izmaksāšanu, proti, valdība to izmaksām piešķīra līdzekļus, kas būtu izmaksājami divu mēnešu laikā, bet līdz šim no kopējās summas ir izmaksāti tikai 10%.

"Tāpēc, ja kolēģiem opozīcijā būtu jāvērtē valdības rīcība krīzes pārvarēšanā, tad tas vērtējums būtu dažāds. Esam pārliecinājušies, ka veselības jomā rīcība ir kompetenta, bet tautsaimniecības jautājumu risināšanā kompetence nav manāma," sacīja Dombrovskis.

Viņš savu domu pamatoja ar piemēru, ka valdības rīcība dažādās nozarēs nav vienmērīga, piemēram, lauksaimniecībai ir piešķirti 45,5 miljoni eiro krīzes seku mazināšanai, bet tūrisma nozarei, kurā kritums ir daudz lielāks, līdz pat 100%, pagaidām tikai spriež par atbalstu.

"Varētu saprast, ka lauksaimniecības nozarei minētais atbalsts ir nepieciešams, jo tā ir viena no eksportētāju nozarēm, bet to pašu var teikt par tūrismu, jo arī tā ir eksporta nozare," piebilda Dombrovskis.

Viņš arī pauda bažas, ka krīzes aizsegā varētu notikt, iespējams, aizdomīgi iepirkumi, kuru nepieciešamību pamatos ar krīzi. Kā piemēru viņš minēja valdības slepeno lēmumu par papildu līdzekļu piešķiršanu lidsabiedrībai "airBaltic", jo nevienam nebija iespējas iepazīties ar iemesliem, kāpēc šāda papildu nauda būtu piešķirama.

Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Tāpēc krīzes pārvarēšanai un visādu valsts atbalsta mehānismu īstenošanai valsts kopumā mobilizējusi vairāk nekā trīs miljardus eiro, no tiem lielāko daļu Latvija aizņēmusies.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.