Menu
 

Kokapstrādes uzņēmuma "Gaujas koks" apgrozījums pagājušajā gadā saruka par 19,9%

  • Autors:  LETA
Foto: "Gaujas koks" Foto: "Gaujas koks"

Kokapstrādes uzņēmums "Gaujas koks" pagājušajā gadā strādāja ar 66,057 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 19,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 10,3% – līdz 3,356 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Gaujas koka" apgrozījuma kritums pērn ir skaidrojams ar straujo zāģbaļķu realizācijas cenu kritumu, kas sākās pagājušā gada pirmajā ceturksnī un turpinājās visu 2019.gadu. Zāģmateriālu tirgus cenas kritumu globālajā tirgū galvenokārt ietekmēja koksnes kaitēkļu izraisītais apaļkoku cenas kritums un to pārprodukcija vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Čehijā, Vācijā, Austrijā, Slovākijā un Zviedrijā. Vienlaikus "Gaujas koks" pērn turpināja realizēt sāktos investīciju projektus, uzņēmuma attīstībā investējot 5,7 miljonus eiro.

2020.gadā kompānija plāno turpināt koncentrēties uz esošo pamatdarbības produktu izlaides jaudu kāpināšanu, paralēli investējot jaunu produktu ražošanas iekārtās. Izvirzīto mērķu īstenošanai būtiska daļa no plānotajām investīcijām tiks novirzīta energoefektivitātes paaugstināšanai ar mērķi nodrošināt optimālu ražošanas jaudu darbību.

Tāpat šogad Vangažu ražotnē iecerēts pabeigt trīsslāņu paneļu ražošanas tehnoloģisko iekārtu, kas spēs nodrošināt augstākas kvalitātes apdares materiāla ražošanu. Šāds materiāls plaši pielietojams kā interjera elements sienu, griestu un grīdu apdarē, kā arī ir plaši izmantojams kā mēbeļu elements.

2018.gadā "Gaujas koks" strādāja ar 82,42 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 16% - līdz 3,741 miljonam eiro.

Kompānija "Gaujas koks" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,558 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Vitālijs Čmihovs. Kompānija nodarbojas ar kokmateriālu ražošanu un tirdzniecību. Līdz 2017.gada septembrim uzņēmums saimniecisko darbību nodrošināja divās rūpnīcās – Jēkabpilī un Gulbenes novadā –, no kurām pēdējā rūpnīca septembrī tika atdalīta, nododot to kompānijas "Diāna" īpašumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.