Menu
 

No zemniekiem un pārtikas ražotājiem rezervētā Covid-19 krīzes atbalsta izmaksāti 12,54 miljoni eiro

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

No zemniekiem un pārtikas ražotājiem rezervētajiem 45,5 miljoniem eiro atbalstam saistībā ar Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi līdz šim izmaksāti 12,54 miljoni eiro, aģentūrai LETA atklāja Lauku atbalsta dienesta (LAD) sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža.

Viņa norādīja, ka lielākā daļa summas patlaban izsniegta pasākumā par vienreizēju atbalstu ienākumu stabilizēšanai atsevišķu lopkopības nozaru lauksaimniekiem, kas nodarbojas ar piena ražošanu, gaļas liellopu un nobarojamo cūku audzēšanu. Kopumā 6541 lopkopim izmaksāti pabalsti 11,4 miljonu eiro vērtībā. Cūkkopībā atbalsts gan vēl nav izmaksāts. 

Atbalsta pasākumā gatavās pārtikas produkcijas krājumu izmaksu pieauguma un apgrozījuma samazinājuma radīto grūtību mazināšanai pārtikas preču ražotājiem un primārajiem ražotājiem, kas nesaņem iepriekšminētos atbalstus, patlaban izmaksāts 1,1 miljons eiro kopumā 25 pārtikas preču ražotājiem un primārajiem ražotājiem. Pārsvarā atbalsts ticis piena pārstrādes uzņēmumiem.

Sešiem skolu ēdinātājiem un dārzeņu ražotājiem izmaksāti 18 000 eiro par ārkārtējās situācijas laikā neizlietotiem pārtikas produktiem, kas bija paredzēti ēdināšanas nodrošināšanai bērnudārzos un skolās, un kurus nebija iespējams šim mērķim izlietot.

Kā norāda Ilgaža, pasākumā, kur atbalsts tiek sniegts kredītprocentu dzēšanai vai apdrošināšanas polišu daļējai segšanai, finansējumu sāk izmantot tikai tad, kad izsmelts jau esošie šiem pasākumiem paredzētie naudas līdzekļi.

LAD mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka atbalstā ienākumu stabilizēšanai noteiktu lopkopības nozaru lauksaimniekiem kopumā pieejami 19 miljoni eiro, atbalstā skolu ēdinātājiem un dārzeņu ražotājiem pieejami 2,5 miljoni eiro, atbalstā par krājumu izmaksu pieaugumu/apgrozījuma samazinājumu piešķirami 14 miljoni eiro, savukārt atbalstā kredītprocentu dzēšanai vai apdrošināšanas polišu daļējai segšanai atvēlēti 10 miljoni eiro. 

Lauku atbalsta dienests ir valsts tiešās pārvaldes iestāde, kas ir atbildīga par vienotu valsts un ES atbalsta politikas īstenošanu Latvijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu lauksaimniecības jomā un pilda citas ar lauksaimniecības un lauku atbalsta politikas realizāciju saistītas funkcijas.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.