Menu
 

Sociālajiem darbiniekiem par Covid-19 skarto klientu aprūpi izmaksā piemaksas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Saeima pērnā gada nogalē atbalstīja Labklājības ministrijas iesniegtos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas dod tiesības pašvaldībām un valstij piemaksāt līdz 50% no mēnešalgas Covid-19 skarto un to kontaktpersonu klientu aprūpē iesaistītajiem darbiniekiem. Ne tikai tiem, kuri strādā pašvaldību un valsts dibinātajās institūcijās, bet arī līgumiestādēs, ar kurām pašvaldībām vai valstij noslēgti līgumi par pakalpojumu sniegšanu. Uz šo brīdi šādās kompensācijās par darbu decembrī 1024 cilvēkiem no 29 institūcijām izmaksāts 231 tūkstotis eiro.

Kā informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš, lai sociālo iestāžu darbinieki, kuri sniedz pakalpojumus ar Covid-19 inficētiem klientiem, varētu saņemt šādu piemaksu, ir nepieciešamas iestādes vadītāja rīkojums. Tas jāiesniedz pašvaldībā, kura pārskatu par šādām izmaksām iesniedz Labklājības ministrijai. Savukārt ministrija kompensē pusi no pašvaldības izdevumiem, kas radušies par piemaksu, kura noteikta par Covid-19 inficētu personu un šo personu kontaktpersonu aprūpi.

Skaidrojoša informācija par to, kāda informācija kad un kur ir jāiesniedz, par finansējuma uzskaites, atskaites un kontroles principiem, kā arī citiem organizatoriskiem jautājumiem ir nosūtīta visām pašvaldībām, kā arī atrodama ministrijas tīmekļvietnē www.lm.gov.lv.

Aprūpē iesaistītā personāla motivācija ir ļoti svarīga, jo aptuveni 70% sociālās aprūpes centru (SAC) klientu ir būtiski vai pilnībā atkarīgi no aprūpētāju palīdzības, aptuveni 40% no SAC klientiem ir personas ar demenci, kurām  nepieciešama pastiprināta uzraudzība, skaidro E.Zariņš. Tāpēc šo sociālo pakalpojumu sniedzēju darbinieki – aprūpētāji, sociālie aprūpētāji, medmāsas un sociālie darbinieki – ikdienā ir iesaistīti Covid-19 inficēšanās seku likvidēšanā. Turklāt bieži viņiem nākas strādāt ar Covid-19 pozitīviem klientiem vai kontaktpersonām, tāpēc ir pakļauti paaugstinātam riskam inficēties.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.