Menu
 

"Pindstrup Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā samazinājies par 5,6%

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma SIA "Pindstrup Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 30.septembrim, bija 69,18 miljoni eiro, kas ir par 5,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 0,6% un sasniedza 9,855 miljonus eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Pindstrup Latvia" ražošanas apmēri, salīdzinot ar iepriekšējo finanšu gadu, samazinājās par 5%.

Pēc vadības ziņojumā skaidrotā, galvenie faktori, kas ietekmēja kompānijas darbības rādītājus pagājušajā finanšu gadā, bija Covid-19 krīze, kas galvenokārt negatīvi ietekmēja pieprasījumu tādos kompānijai svarīgos tirgos kā ASV un Ķīna, bet mazākā mērā Eiropā un Dienvidamerikā. 

Vienlaikus vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā finanšu gadā "Pindstrup Latvia" saņēma valsts atbalstu eksportējošiem uzņēmumiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai kopumā 576 000 eiro apmērā.

Tāpat "Pindstrup Latvia" darbības radītājus ietekmēja iepriekšējās labvēlīgās kūdras ieguves sezonas pozitīvā ietekme uz izejmateriālu pieejamību un cenu.

Pagājušajā finanšu gadā "Pindstrup Latvia" ieguldīja 1,46 miljonus eiro nekustamajā īpašumā, ražošanas iekārtās un citos ilgtermiņa pamatlīdzekļos, kas ir mazāk nekā finanšu gadu iepriekš, kad tika investēti 3,04 miljoni eiro.

"Pindstrup Latvia" vadība sagaida, ka kompānijas apgrozījums nākotnē pieaugs nenozīmīgi, bet peļņas rādītāji saglabāsies līdzšinējā apmērā vai nedaudz samazināsies.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka kompānijas galvenais risks ir saistīts ar māteskompānijas spēju iekarot jaunus un saglabāt esošās tirgus pozīcijas pasaules kūdras substrātu tirgū. Tāpat "Pindstrup Latvia" koncentrējas uz jaunu tehnoloģiju izstrādi un ieviešanu gan izejmateriālu ieguves, gan gatavās produkcijas pārstrādes jomās.

Vienlaikus "Pindstrup Latvia" vadība atzīmē, ka uzņēmuma darbība arī turpmāk lielā mērā būs atkarīga no laika apstākļiem, jo tikai labvēlīgos apstākļos - sausā un saulainā laikā - ir iespējams iegūt kūdru.

Iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.oktobra līdz 2019.gada 30.septembrim, "Pindstrup Latvia" apgrozījums bija 73,279 miljoni eiro, kas ir par 2,4% vairāk nekā finanšu gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 8,5% un sasniedza 9,793 miljonus eiro.

Kompānija "Pindstrup Latvia" ir reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,658 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Dānijas "Pindstrup Mosebrug". Kompānijas galvenā darbības nozare ir kūdras ieguve, pārstrāde, substrātu ražošana un tirdzniecība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.