Menu
 

Blakus lidostai "Rīga" būvēs viesnīcu "Hampton by Hilton"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustratīvs foto – pixabay.com Ilustratīvs foto – pixabay.com

Lietuvas aktīvu pārvaldīšanas kompānija "I Asset Management", kuru pārrauga Lietuvas Banka, ir sākusi būvēt ekonomiskās klases zīmola "Hampton by Hilton" lidostas viesnīcu. Viesnīcā būs 189 istabas, tā atradīsies viena kilometra attālumā no starptautiskās lidostas "Rīga". Šī ir pirmā starptautiskās ķēdes viesnīca, kas top šīs lidostas tuvumā.

Kā informē viesnīcas pārstāvji, plānots, ka "Hampton by Hilton" tiks atvērta nākamā gada otrajā ceturksnī. Projekta kopējā vērtība ir 13,8 miljoni eiro. Ģenerāluzņēmējs – Latvijas būvniecības uzņēmums "UPB".

"I Asset Management" pārvaldītā ieguldījumu fonda "Airport Hotels Fund" direktors Laurīns Antropiks (Laurynas Antropikas) ir gandarīts, ka viesnīcas celtniecība tika sākta, neraugoties uz visām bažām par pasažieru skaita samazināšanos pašreizējās Covid-19 situācijas dēļ. "Projekts ir nišas ieguldījums reģionā – ap Rīgas lidostas teritoriju nav zīmolu viesnīcu, līdz ar to pašlaik konkurence nav liela. Starptautiskās lidostas "Rīga" potenciāls ir milzīgs – tā apkalpo gandrīz 50% Baltijas reģiona pasažieru, tās mērķis ir kļūt par lidostu centru Ziemeļvalstu reģionā. Turklāt projekta "Rail Baltica" ietvaros 2026.gadā starptautiskajā lidostā "Rīga" tiks atvērta jauna dzelzceļa stacija. Lidostas stacija būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un gaisa satiksmes savienojuma centrs Baltijā. Pandēmija mūs nebiedē sākt jaunās viesnīcas celtniecību, jo esam pārliecināti, ka pieprasījums pēc viesnīcas šajā apkaimē būs," saka L.Antropiks.

Viņš atgādina, ka pandēmijas dēļ daži konkurenti, kuriem bija līdzīgi plāni būvēt lidostas viesnīcas tuvākajā apkārtnē, savus plānus apturēja. "Mēs redzam šo situāciju kā iespēju pārvarēt Covid-19 raisīto dažādu nozaru kritumu – ienāksim tirgū brīdī, kad tas sāks atgūties," saka L.Antropiks.

Par viesnīcas zīmolu tika izvēlēts viens no vadošajiem viesnīcu zīmoliem pasaulē – "Hampton by Hilton". Zīmolam ir lojalitātes programma ar vairāk nekā 100 miljoniem lietotāju, tam pieder īpašumi 119 valstīs. "Hilton" ir pionieris lidostu viesnīcu segmentā – pirmā šī zīmola lidostas viesnīca tika atvērta 1959.gadā Sanfrancisko (ASV). Viesnīcu "Hampton by Hilton Riga Airport Hotel" vadīs neatkarīga viesnīcu vadības kompānija "Apex Alliance Hotel Management". "Apex Alliance" ir uzkrājusi zināšanu bāzi, vadot "Hilton" zīmola viesnīcas, kā arī citas lidostu viesnīcas.

Projekta ģenerāluzņēmējs "UPB" decembrī sāka viesnīcas pamatu likšanu un pāļu dzīšanas darbus; sagaidāms, ka šie darbi tiks pabeigti līdz 2021.gada 1.ceturksnim. Nekustamā īpašuma attīstību veic uzņēmums "VPH", vēsta viesnīcas pārstāvji.

"Hampton by Hilton Riga Airport Hotel" būvniecību līdzfinansē "Bigbank Latvia", piešķirot 6 miljonu eiro aizdevumu. Projekta kopējā vērtība – 13,8 milj. eiro. "Mums izdevās noslēgt bankas finansēšanas līgumu pašreizējās Covid-19 pandēmijas vidū. Lai arī pašlaik situācija viesnīcu tirgū nozarei šķiet postoša, vēsturiski šī nozare ir pierādījusi savu izturību pret pieprasījuma satricinājumiem. Turklāt lidostas viesnīcas ir paredzētas noteiktai ceļotāju grupai – pieprasījums ir atkarīgs no lidostas pasažieru plūsmām, līdz ar to lidostas viesnīcām nenoteiktības laikā ir zināma veida priekšrocības. Pandēmijas laikā lidostu viesnīcas darbojas labāk nekā pilsētas centra viesnīcas. Labs piemērs tam ir viena no mūsu portfeļa viesnīcām – "Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Center"," atzīmē L.Antropiks.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.