Menu
 

"Starptautiskā lidosta "Rīga"" par 39,738 miljoniem eiro palielinājusi pamatkapitālu

  • Autors:  LETA
Foto - www.facebook.com/riga.airport Foto - www.facebook.com/riga.airport

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" par 39,738 miljoniem eiro jeb līdz 68,347 miljoniem eiro palielinājusi pamatkapitālu, liecina informācija "Firmas.lv".

Pamatkapitāls palielināts ar sniegto valsts atbalstu, tostarp 35,23 miljonus veido apstiprinātais valsts atbalsts un 4,508 miljonus eiro dividendes, kas atstātas uzņēmuma rīcībā - 20% apmērā no 2019.gada peļņas.

Lidostā iepriekš skaidroja, ka pamatkapitāla palielināšana ļaus lidostai kompensēt Covid-19 krīzes izraisītos zaudējumus, kā arī nodrošinās pietiekamu likviditāti lidostas saimnieciskās un operatīvās darbības izmaksu segšanai. Tāpat valsts atbalsts ļaus lidostai turpināt finansēt jau uzņemtās saistības, īstenot infrastruktūras projektus, kas vidējā termiņā ļaus uzņēmumam kāpināt apgrozījumu, kā arī realizēt projektus, kuru īstenošana ir noteikta kā obligāta saskaņā ar starptautiskajiem un Latvijas normatīvajiem aktiem.

Atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) Pagaidu regulējuma valsts atbalsta pasākumiem, ar ko atbalsta ekonomiku pašreizējā Covid-19 uzliesmojuma situācijā, Covid-19 valsts ieguldījuma saņēmējam 12 mēnešu laikā pēc šāda atbalsta saņemšanas EK ir jāiesniedz stratēģija dalībvalsts Covid-19 ieguldījuma līdzdalības izbeigšanai. EK izvirzītās prasības Covid-19 ieguldījuma līdzdalības izbeigšanai atkarībā no īpašumtiesību struktūras uzņēmumiem ir atšķirīgas.

Lidostas "Rīga" gadījumā, kas ir valstij 100% piederoša valsts kapitālsabiedrība, EK Pagaidu regulējuma prasības tiktu uzskatītas par izpildītām, ja divu gadu laikā pēc Covid-19 ieguldījuma iepludināšanas būs pieaugusi lidostas "Rīga" tirgus vērtība.

Līdz brīdim, kamēr lidosta izpildīs valsts līdzdalības izbeigšanas stratēģijas nosacījumus, lidostai būs jāievēro EK Pagaidu regulējumā noteiktie ierobežojumi, piemēram, liegums īstenot agresīvu komercpraksi un uzņemties pārmērīgus riskus, liegums veikt dividenžu izmaksu, kā arī ierobežojumi uzņēmuma vadības atlīdzībai. Divas reizes gadā lidosta atskaitīsies akcionāram - Satiksmes ministrijai - par valsts atbalsta līdzekļu izmantošanu.

Neraugoties uz to, ka, palielinoties vakcinācijas aptverei un samazinoties saslimstības rādītājiem Latvijā un citviet pasaulē, pēdējos mēnešos aug lidostā "Rīga" apkalpoto pasažieru skaits, tomēr, salīdzinot ar pirmskrīzes rādītājiem 2019.gadā, pasažieru skaita kritums šī gada pirmajos piecos mēnešos joprojām ir ievērojams. Šogad apkalpoti 248 000 pasažieru, kas ir par 91% mazāk nekā 2019.gadā. Pagājušo gadu lidosta "Rīga" noslēdza ar 15,8 miljonu eiro zaudējumiem.

Jau vēstīts, ka EK 2021.gada martā apstiprināja Latvijas plānus piešķirt papildus finansējumu līdz 39,7 miljoniem eiro lidostai "Rīga". No kopējās summas 35,23 miljoniem eiro tiks atvēlēti lidostas "Rīga" pamatkapitāla palielināšanai, bet 4,508 miljoni eiro - dividenžu par 2019.gada peļņu atstāšanu uzņēmuma rīcībā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.