Menu
 

"Conexus" par 3,6 miljoniem eiro atjaunos gāzesvada Izborska-Inčukalna PGK posmu

  • Autors:  LETA
Foto - www.conexus.lv Foto - www.conexus.lv

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") par 3,637 miljoniem eiro atjaunos gāzesvada Izborska-Inčukalna pazemes gāzes krātuve (PGK) posmu 16,1 kilometra garumā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā. Plānots, ka gāzesvada remontdarbi ilgs līdz šā gada decembrim.

Kompānijā norādīja, ka pārvades gāzesvada Izborska-Inčukalna PGK remontdarbu projektu ir paredzēts īstenot vairākos posmos, veicot ārējās pretkorozijas izolācijas atjaunošanas darbus, diagnostiku un konstatēto cauruļvada defektu remontu, kā arī nomainot piecas gāzesvada šķērsošanas vietas ar autoceļiem, tomēr darbi nekādā veidā neietekmēs autoceļu satiksmes plūsmu.

"Conexus" Gāzes pārvades vadītājs Ivars Cibuļskis atzina, ka ir būtiski remontdarbus veikt preventīvi, vēl pirms tiek konstatēti kritiski defekti. "Dabasgāzes pārvades infrastruktūras drošība ir mūsu prioritāte. Tās drošai uzturēšanai un ekspluatācijai, ir nepieciešama preventīva sistēmas pārbaude, līdz ar to regulāri sekojam līdzi visu pārvades gāzesvadu darbībai un, konstatējot nepilnības, lemjam par to novēršanu. Vienlaikus, tā kā šobrīd remontētais posms ir viens no cauruļvadiem, kas savieno "Conexus" pārvades gāzesvadu ar kaimiņvalsts dabasgāzes sistēmu, tas ļāvis mums darbus plānot tā, lai sistēmas lietotāji nesaskartos ar dabasgāzes padeves problēmām," pauda Cibuļskis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka remontdarbi ir nozīmīgi, jo nodrošinās pastiprinātu pārvades gāzesvada drošību un ilgāku cauruļvadu ekspluatācijas laiku. Darbus īsteno konkursa kārtībā izraudzītais uzņēmums SIA "Euro Enerģijas Serviss" "Conexus" darbinieku uzraudzībā.

Jau vēstīts, ka "Conexus" apgrozījums pagājušajā gadā sarucis par 9,2% un bija 53,867 miljonu eiro apmērā, savukārt kompānijas peļņa sarukusi par 26,9% un bija 13,112 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir valstij piederošais "Augstsprieguma tīkls" (68,46%), kamēr 29,06% akciju pieder Japānas uzņēmuma "Marubeni" pārvaldītajam fondam "MM Capital Infrastructure Fund".

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.