Menu
 

"AB City" pagarina "Olainfarm" akciju atpirkšanas piedāvājumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – LETA Foto – LETA

Arī pēc obligātā AS "Olainfarm" akciju atpirkšanas piedāvājuma termiņa beigām 17.augustā AS "Repharm" mātesuzņēmums "AB City" gatavs turpināt iegādāties mazākuma akcionāriem piederošās "Olainfarm" akcijas, informē zvērināts advokāts un "AB City" pilnvarotais pārstāvis akciju atpirkuma jautājumā Rihards Mors.

"Ar šo apņemšanos mēs vēlamies kliedēt iespējamo nenoteiktību "Olainfarm" sakarā un apliecināt mūsu nodomus ilgtermiņā. Lai realizētu šo darījumu, esam rezervējuši līdzekļus 90 miljonu eiro apjomā," skaidro "AB City" valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko.

R.Mors norāda, ka 21.jūlijā "Olainfarm" mazākuma akcionāri A.Auce un M.Judzis ir vērsušies tiesā, apstrīdot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumu, ar kuru "AB City" tika atļauts izteikt AS "Olainfarm" akciju obligāto atpirkumu. Šie paši divi AS "Olainfarm" akcionāri izplatīja informāciju, ka uzsāktais AS "Olainfarm" akciju obligātais atpirkums, kam ir jānoslēdzas 2021.gada 17.augustā, ir apturēts. "Lai arī FKTK lēmuma apstrīdēšanai A.Auce un M.Judzis nav norādījuši nekādu saprātīgu pamatojumu un tiesa pēc šo pieteikuma iesniedzēju lūguma nemaz nav lēmusi par AS "Olainfarm" akciju obligātā atpirkuma apturēšanu, "AB City" pieļauj, ka šādas aktivitātes var būt radījušas AS "Olainfarm" mazākuma akcionāros zināmu neizpratni," atzīmē R.Mors.

Lai "Olainfarm" akcionāri arī pēc 17.augusta varētu izvairīties no zaudējumiem, ko varētu radīt neskaidrības akciju atpirkšanas procesā, un savas akcijas varētu pārdot par 9,26 eiro, nevis zemāko jeb biržas cenu, "AB City" lūgs FKTK skaidrojumu par turpmāko optimālo rīcības modeli.

Tomēr "AB City" vēlas norādīt, ka tad, kad A.Auces un M.Judža iesniegtais pieteikums tiks atzīts par nepamatotu un tiks noraidīts viņu lūgums apturēt FKTK lēmuma darbību, visi akcionāri, kuri A.Auces un M.Judža rīcības dēļ nebūs varējuši pārdot savas akcijas par obligātajā atpirkumā noteikto cenu un tādējādi cietīs zaudējumus, būs tiesīgi vērst savas prasības pret A.Auci un M.Judzi, skaidro R.Mors.

"AB City" valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko stāsta, ka pēc sekmīga darījuma lielāks fokuss "Olainfarm" būs uz ieguldījumiem uzņēmuma attīstībā. "Atšķirībā no līdzšinējās prakses, kad "Olainfarm" prioritāte bija peļņas sadalīšana dividendēs, "Repharm" grupa kā vietējais veselības nozares līderis ar ilgtermiņa stratēģiju plāno investēt "Olainfarm" produktu portfeļa paplašināšanā un jaunu tirgu apgūšanā," teic S.Korņijenko.

Kā ziņots iepriekš, "Repharm" grupa informēja "Nasdaq Riga" par vienošanos ar Niku Saveļjevu par 7,8% akciju balsstiesību iegūšanu "Olainfarm", īstenojot šīs tiesības caur "Repharm" mātes uzņēmumu "AB City". "Repharm" jau šī gada februārī ziņoja par vienošanos ar Annu Emīliju Maliginu par tiesību iegūšanu uz 21,97% "Olainfarm" akciju pirkumu un balsstiesību iegūšanu, īstenojot šīs tiesības caur "Repharm" meitas uzņēmumu SIA "Farma Fund". Savukārt "Repharm" grupā ietilpstošajai "Rīgas Farmaceitiskajai fabrikai" arī tiešā veidā pieder 1,07% "Olainfarm" akciju.

Vērtējot šo darījumu kopumu, "Repharm" grupa ir ieguvusi būtisku līdzdalību "Olainfarm" - 30,84% "Olainfarm" akciju balsstiesību. Saskaņā ar regulējumu FKTK atļauja obligātajam akciju atpirkumam ir jālūdz, ja tiek iegūta nozīmīga līdzdalība "Olainfarm" - vismaz 30% balsstiesību. "Repharm" grupa darbojas saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu un lūdza FKTK atļauju izteikt obligātā akciju atpirkuma piedāvājumu pārējiem "Olainfarm" akcionāriem, ko FKTK arī atļāva, vēsta R.Mors.

Vienas akcijas atpirkšanas cena ir noteikta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumā noteikto metodi, kura paredz vienas atpērkamās akcijas cenas noteikšanu, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu. Tīrie aktīvi tiek aprēķināti no kopējiem aktīviem, atskaitot mērķa sabiedrībai piederošās pašas akcijas un saistības, savā paziņojumā skaidroja FKTK.

Ja akciju atpirkuma rezultātā "Repharm" iegūs līdzdalību vairāk nekā 50% apmērā, "Repharm" īstenos savu pienākumu vērsties Konkurences padomē, lai lūgtu darījuma saskaņojumu, apzinoties un pilnībā respektējot spēkā esošos konkurences regulējumus, skaidro R.Mors.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.