Menu
 

Atvērta pieteikšanās "Altum" Daudzdzīvokļu māju remonta aizdevuma programmā, kopējais finansējums ir 31 miljons eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

No 8.septembra atvērta pieteikšanās “Altum” Daudzdzīvokļu māju remonta aizdevuma programmā. Programmas kopējais finansējums ir 31 miljons eiro, kas iedzīvotājiem pieejams aizdevuma veidā. Finansējums paredzēts dažādiem ēkas un koplietošanas teritorijas labiekārtošanas darbiem, piemēram, ūdensvada un kanalizācijas remontam, apkures sistēmas uzlabošanai, kāpņutelpas remontam, durvju nomaiņai, lifta remontam, ceļa, ietves vai autostāvvietu izbūvei, apzaļumošanas darbiem, bērnu rotaļu vai sporta laukuma ierīkošanai un citiem koplietošanas teritorijas labiekārtošanas darbiem.

Vienai mājai pieejams aizdevums ir līdz 400 000 eiro, nepārsniedzot 120 eiro uz vienu daudzdzīvokļu mājas kopējās platības kvadrātmetru. Maksimālais aizdevuma termiņš ir 20 gadi, aizdevumam tiek piemērota fiksēta procentu likme – 3,5% gadā. Aizdevuma līgums jānoslēdz līdz 2023. gada 31. decembrim. Programmai var pieteikties dzīvokļu īpašnieki ar pilnvarotas personas starpniecību tad, ja saņemts aizdevuma atteikums no kredītiestādes.

“Ievērojami lielākā daļa Latvijas daudzdzīvokļu ēku ir uzceltas līdz 1993. gadam, un tajās jāveic uzlabojumi. Aptuveni 70% no Latvijas namiem var atjaunot izmaksu efektīvā veidā, taču te nepieciešams kopdarbs: dzīvokļu īpašnieku, namu pārvaldnieku un banku savstarpēja sadarbība,” uzsvēris Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis.

“Jaunatklātās programmas mērķis ir veicināt finansējuma pieejamību daudzdzīvokļu namu remontam, kā arī motivēt dzīvokļu īpašniekus ieguldīt sava īpašuma, tostarp koplietošanas teritoriju, labiekārtošanā.  Programma īpaši nozīmīga ar to, ka finansējums būs pieejams mājām, kas līdz šim saņēmušas komercbanku atteikumu kredītam, kā arī kredīts būs pieejams arī neatliekamiem remontiem arī tad, ja mājas fondā nav uzkrāts pietiekošs līdzekļu apjoms. Jāuzsver, ka kredītu īpaši izdevīgi izmantot tagad, kad procentu likmes ir zemas.”

“Šī programma ir vēl viens finansējuma avots, kas palīdzēs iedzīvotājiem uzlabot savu dzīves telpu. Piemēram, aptuveni 40 dzīvokļu liela māja vēlas siltināt pagrabu un bēniņus, kā arī pārbūvēt apkuri. Plānotie darbi samazinās apkures izmaksas visai mājai par aptuveni 30%, vienlaikus par darbu veikšanu katram dzīvokļa īpašniekam jārēķinās ar aptuveni 13 eiro lielu papildu maksājumu pozīciju apsaimniekošanas rēķinā,” pastāstīja “Altum” Energoefektivitātes programmu vadītāja Ieva Vērzemniece.

“Savukārt cita 24 dzīvokļu māja vēlas renovēt jumtu, kas ilgtermiņā pasargās ēku no bojājumiem un saglabās dzīvokļa vērtību ilgtermiņā. Te īpašniekiem jārēķinās arī ar aptuveni 13 eiro lielu maksājumu pie apsaimniekošanas rēķina. Turklāt par programmas finansējumu iespējams veikt arī teritorijas labiekārtošanas darbus, piemēram, iekārtot bērnu rotaļu laukumu.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.