Menu
 

Aptauja: Lai atbalstītu uzņēmējus nākamajā Covid-19 vilnī, iedzīvotāji cer uz pārdomātākiem valdības un Saeimas lēmumiem Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ernests Dinka, Saeimas kanceleja Foto - Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Ja sāktos Covid-19 pandēmijas trešais vilnis Latvijā, 38% iedzīvotāju sagaida pārdomātākus lēmumus no valdības un Saeimas puses, lai tādējādi atbalstītu uzņēmējus. Tas noskaidrots pēc Baltic International Bank pasūtījuma veiktajā iedzīvotāju aptaujā.

Vaicājot iedzīvotājiem, ko viņi sagaida, ja sāksies Covid-19 pandēmijas trešais vilnis Latvijā, un kāds atbalsts uzņēmējiem būtu visnepieciešamākais, visbiežāk jeb 38% respondenti norādīja, ka nepieciešami pārdomāti lēmumi no valdības un Saeimas puses, savukārt 17% norādīja, ka nepieciešami arī dīkstāves pabalsti. Trešā populārākā atbilde, ko izvēlējās 16% iedzīvotāju, bija – darbinieku pabalstu nodrošināšana no valsts puses, par aptaujas rezultātiem informē Baltic International Bank Mārketinga un komunikācijas pārvaldes vadītājs Jānis Līcis.

Ja sāksies pandēmijas trešais vilnis, tad 7% iedzīvotāji uzskata, ka kredītbrīvdienas sadarbībā ar bankām un kredītiestādēm varētu būt uzņēmējiem nepieciešamas. Tāds pats respondentu apjoms norādīja, ka īpašas grantu un atbalsta programmas varētu veicināt uzņēmējdarbību.

“Piedzīvojot divus Covid-19 pandēmijas viļņus, kad iedzīvotāji bija spiesti sadzīvot ar mājsēdi un citiem ierobežojumiem, savukārt virknei uzņēmumu un pat atsevišķām nozarēm darbs bija pilnībā apturēts, būtiski pieņemt tādus lēmumus, kas neietekmē biznesa vidi. Rēķinoties ar to, ka publiskajā telpā jau parādās informācija par trešā viļņa tuvošanos, vēlējāmies noskaidrot, kāds noskaņojums valda sabiedrībā, un viennozīmīgi var teikt, ka daži no atbalsta pasākumiem, piemēram, dīkstāves pabalsti, jau iepriekšējā krīzē pierādījuši savu efektivitāti, tāpēc, lai kādi lēmumi tiktu pieņemti, noteikti jādomā par atbalstu uzņēmējiem un arī iedzīvotājiem kopumā,” pauž J.Līcis.

Interesanti, ka, pārskatot iedzīvotāju aptaujas datus, var secināt, ka valdības un Saeimas pārdomātu lēmumu pieņemšanu par daudz nozīmīgāku uzskata vecāka gadagājuma cilvēki, jo jaunieši vecumā līdz 29 gadiem šo atbildi izvēlējās tikai 20% gadījumu, taču 60 līdz 74 gadus veci respondenti – vairāk nekā divas reizes biežāk jeb 46%. Savukārt pilnīgi pretēja situācija vērojama atbildē par dīkstāves pabalstiem, jo jaunāki cilvēki šo instrumentu kā atbalstu uzņēmējiem nosauca 28% gadījumu, bet, vecumam palielinoties, šo ierosinājumu izvēlējās arvien mazāk respondentu, norāda J.Līcis.

Iedzīvotāju aptauju pēc Baltic International Bank pasūtījuma veica pētījumu kompānija “Norstat” 2021.gada septembra sākumā. Tajā piedalījās vairāk nekā tūkstoš Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.