Menu
 

Bijušie "Olainfarm" padomes locekļi pieprasījuši kompensāciju no uzņēmuma par atbrīvošanu no amata

  • Autors:  LETA
Foto - LETA Foto - LETA

Bijušie zāļu ražotāja AS "Olainfarm" padomes locekļi Kārlis Krastiņš un Haralds Velmers pieprasījuši no uzņēmuma kompensācijas par atbrīvošanu no amata, un ar Rīgas apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Aināra Šusta palīdzību vismaz Velmers kompensāciju arī saņēmis, otrdien vēsta laikraksts "Diena".

Savukārt "Olainfarm" vērsies ar prasībām Ekonomisko lietu tiesā (ELT), apstrīdot Velmera un Krastiņa tiesības prasīt kompensācijas piedziņu. Abās ierosinātajās lietās ELT 13.septembrī apmierināja "Olainfarm" lūgumu apturēt notariālo izpildu aktu izpildi - gan Velmera, gan Krastiņa gadījumā.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) saņēmis "Olainfarm" sūdzību, kurā tiek lūgts ierosināt disciplinārlietu pret Šustu par viņa iespējamajiem pārkāpumiem notariālo izpildu aktu izpildes procesā, kas saistīti ar Velmera un Krastiņa pretenzijām par atlaišanas kompensāciju izmaksu. Vienlaikus sūdzībā tiek lūgts uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku atstādināt Šustu no amata darbību veikšanas, kā arī piemērot disciplinārsodu.

Tieslietu ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs aģentūru LETA informēja, ka, lai izvērtētu iesniegumā norādītos apstākļus, saskaņā ar Tiesu izpildītāju likumu no Šusta ir pieprasīta rakstveida informācija un izpildu lietas materiāli. Pēc visu materiālu un informācijas saņemšanas tiks izvērtēti iesniegumā norādītie apstākļi un tad tiks lemts par turpmāko rīcību saskaņā ar Tiesu izpildītāju likumā noteikto attiecībā uz tiesu izpildītāju disciplināro atbildību, pavēstīja Vitenburgs.

Zvērināta tiesu izpildītāja Šusta birojā aģentūrai LETA apgalvoja, ka visas darbības izpildu lietās ir veiktas atbilstoši Civilprocesa likuma normām, tādēļ iesniegto sūdzību tiesu izpildītājs Šusts uzskata par nepamatotu un atbilstoši Tiesu izpildītāju likuma 52.panta 2.daļas 3.punktam tieslietu ministram tiks sniegta visa nepieciešamā informācija.

"Dienas" rīcībā esošā informācija liecina, ka strīda pamatā ir zvērinātas notāres Kristīnes Kreiles 2021.gada 2.septembrī izdoti notariālie izpildu akti par 132 416 eiro piedziņu par labu Velmeram un 132 414 eiro piedziņu par labu Krastiņam. Šo summu pamatā ir atbrīvoto padomes locekļu kompensācijas pieprasījums 12 mēnešu fiksētās atlīdzības apjomā.

Uzņēmuma padomi, kurā darbojās arī Velmers un Krastiņš, apstiprināja 2019.gada 1.aprīļa akcionāru sapulcē, tās pilnvaras nosakot uz pieciem gadiem. Šogad 17.jūnijā "Olainfarm" akcionāru sapulcē tika nolemts iepriekšējo padomi atlaist un ievēlēt jaunu. Rezultātā Velmers un Krastiņš līdz ar citiem padomes locekļiem savus amatus zaudēja.

Pirms 17.jūnija akcionāru sapulces Krastiņš un Velmers esot zaudējuši "Olainfarm" vairākuma akcionāru uzticību, tāpēc viņiem netika izmaksātas kompensācijas par pirmstermiņa atlaišanu. Tomēr viņi izmantojuši savlaicīgi nodrošinātās iespējas vērsties ar piedziņu pret "Olainfarm", vēsta "Diena". Prasības balstītas uz 2019.gada 31.oktobrī taisītiem notariāliem aktiem "Vienošanās par kompensācijas izmaksas kārtību".

Tiesu izpildītājs nobloķējis "Olainfarm" bankas kontu. Pēc Velmera prasītās summas pārskaitīšanas uz tiesu izpildītāja kontu "Olainfarm" konts ticis atbloķēts, taču jau pēc divām dienām tas pilnībā bloķēts vēlreiz pēc Šusta vēl vienas prasības - jau Krastiņa prasītās summas piedziņai.

"Olainfarm" vadība norāda uz niansi, ka abi notāres izpildraksti par piedziņas īstenošanu ir datēti ar 2.septembri un diezgan ticami, ka Šusts tos saņēmis vienlaicīgi. Līdz ar to tiesu izpildītāja rīcība, divas reizes pēc kārtas pilnībā bloķējot "Olainfarm" kontu, rada aizdomas par apzinātu rīcību, lai kaitētu "Olainfarm" reputācijai un biznesa procesiem. Abas reizes konts bloķēts pilnībā, nevis bloķēts tikai konkrēts apjoms naudas līdzekļu piedzenamo summu apjomā.

"Dienas" rīcībā esošā informācija liecina, ka Šusts ir pārskaitījis Velmeram 90 440 eiro, kas ir Velmera pieprasītā summa pēc nodokļu atskaitīšanas. Pārējie 41 976 eiro ir ieskaitīti Valsts kasē.

LETA jau ziņoja, ka Čehijas uzņēmums "Black Duck Invest" apgalvo, ka nopircis 42,56% "Olainfarm" akciju un kļuvis par lielāko "Olainfarm" akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā tika aizturētas vismaz trīs personas. Aģentūras LETA rīcībā esoši dokumenti liecina, ka kopā ar šo čehu firmu pie akcijām plānojuši tikt arī bijušie "Olainfarm" padomes locekļi Velmers un Krastiņš.

"Black Duck Invest" iepriekš paziņoja, ka farmācijas grupa "Repharm" kontroli "Olainfarm" pārņēmusi pretlikumīgi un "Black Duck Invest" turpinās aizstāvēt savas tiesības Latvijas un Čehijas tiesās, lai panāktu ar "Olmafarm" noslēgtā "Olainfarm" akciju iegādes darījuma izpildi. Kā ziņots, noslēdzoties obligātajam akciju atpirkšanas piedāvājumam, Repharm" grupas māteskompānija "AB City" palielinājusi līdzdalību zāļu ražotāja "Olainfarm" kapitālā līdz 48,1%.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro. "Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.