Menu
 

11 NVO sadala 310 000 eiro sabiedrības vakcinācijas pret Covid-19 veicināšanai

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lai sasniegtu augstāku vakcinācijas aptveri, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 11 nevalstiskajām organizācijām (NVO) konkursā ir sadalījis 310 000 eiro sabiedrības vakcinācijas pret Covid-19 veicināšanai, informēja SIF pārstāve Zane Jēkabsone.

Pēc SIF sniegtās informācijas, konkursā atbalstītas aktivitātes, kas informē Latvijas iedzīvotājus un atsevišķas sabiedrības grupas par vakcīnām un vakcinācijas kārtību, kā arī palīdz nokļūt līdz vakcinācijas punktam, tā veicinot vakcinācijas aptveri un nodrošinot individualizētu pieeju.

Plānots, ka ar apstiprināto projektu aktivitātēm tiks uzrunāti 13 200 līdz 22 000 Latvijas iedzīvotāji.

Jēkabsone skaidroja, ka konkursā tika atlasīti tie NVO projekti, kuru "īstenošana sniedz ieguldījumu pēc iespējas ātrāk sasniegt mērķi vakcinēt 70% Latvijas iedzīvotāju". Kopumā bija saņemti 22 projektu pieteikumi par 575 000 eiro, bet no iesniegtajiem projektiem atbalstīti 11 pieteikumi 310 000 eiro vērtībā. Vienam projekta iesniedzējam pieejamais maksimālais finansējums bija 33 000 eiro.

Ar apstiprināto projektu aktivitātēm plānots uzrunāt vairākas mērķgrupas: Latgales plānošanas reģiona iedzīvotājus, krieviski runājošo sabiedrības daļu Latvijā, iedzīvotājus ar pamata un vidējo izglītību, ienākumiem zem vidējiem valstī, valsts un pašvaldību struktūrās nodarbinātos, privātajā sektorā nodarbinātos un seniorus.

Projektos iedzīvotāju uzrunāšanu veikšot galvenokārt medicīnas nozares pārstāvji, "sniedzot kvalitatīvu un pārbaudītu informāciju par Covid-19 un vakcināciju". Kā dažus no piesaistītajiem projektu partneriem Jēkabsone minēja ekspertus no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas Sarkanā krusta, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, ģimenes ārstu praksēm, senioru un citām biedrībām.

Projektus vērtēja komisijas vērtēšanas komisija un piesaistīti eksperti. Vērtēšanas komisijas sastāvā bija divi pārstāvji no Veselības ministrijas un pa vienam pārstāvim no Nacionālā veselības dienesta, Kultūras ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, un viens SIF pārstāvis, kurš vadīja vērtēšanas komisijas darbu, bet vērtēšanā un balsošanā nepiedalījās.

Kā rāda tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" aptaujas dati, kas veikta vakcinācijas sākumposmā 2021.gada februārī, pirmo iespēju vakcinēties pret Covid-19 plānoja izmantot 29% Latvijas iedzīvotāju. Tikmēr 36% atbildēja, ka varētu vakcinēties, tomēr vēlas nogaidīt. Savukārt "SKDS" aptaujas dati, kas publicēti 2021.gada jūnijā, liecina, ka to cilvēku skaits, kas vēlas vēl nogaidīt, ir samazinājies līdz 25%, vienlaikus norāda, ka neizlēmušo iedzīvotāju īpatsvars sabiedrībā joprojām ir ceturtā daļa.

SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce uzsvēra, ka ir daļa cilvēku, kas vēlas vakcinēties, taču saskarās ar grūtībām nokļūt līdz vakcinācijas punktam vai nav pārliecināti par informāciju, kas bijusi publiski pieejama. Ar NVO palīdzību plānots īstenot mērķtiecīgu un personalizētu komunikāciju par vakcināciju pret Covid-19, īpaši vēršot uzmanību dažādām sabiedrības grupām un to individuālajām vajadzībām - informējot, atbildot uz jautājumiem, palīdzot pierakstīties uz vakcināciju un nodrošinot iespēju nokļūt līdz vakcinācijas punktam. Pūce atzina, ka pilsoniskās sabiedrības iesaiste ir būtiska, lai visi kopā ierobežotu vīrusa izplatību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.