Menu
 

Jūlijā rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 3,6%

  • Autors:  LETA
Jūlijā rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 3,6% pixabay.com

Šā gada jūlijā, salīdzinot ar 2017.gada jūliju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 1,2%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 11,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 10,1%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums bija koksnes un koka izstrādājumu ražošanā - par 11%, dzērienu ražošanā - par 7,3%, elektrisko iekārtu ražošanā - par 13,2%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā - par 36,3% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā - par 26,2%.

Savukārt ražošanas apjoms saruka iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā - par 14,3%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā - par 9,1%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā - par 7%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā - par 5%, kā arī pārtikas produktu ražošanā - par 4,2%.

Šā gada jūlijā, salīdzinot ar 2018.gada jūniju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,7%, tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 7,5%, bet samazinājums bija apstrādes rūpniecībā - par 0,8% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 0,2%.

Šā gada jūlijā, salīdzinot ar 2017.gada jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 8,8%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 9,8% un eksportā - par 8,2%, tai skaitā eirozonā - par 5,9%, bet ārpus eirozonas - par 10,3%.

Šā gada jūlijā, salīdzinot ar 2018.gada jūniju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 1,6%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,6%, savukārt eksportā samazinājās par 3,3%, tajā skaitā pieaugums eirozonā bija par 0,1%, bet samazinājums ārpus eirozonas - par 7,6%.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.