Menu
 

Par Gada uzņēmumu pārtikas ražošanā atzīts "Rāmkalni Nordeco" Siguldas novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Zemkopības ministrija Foto - Zemkopības ministrija

Ceturtdien zemkopības ministrs Kaspars Gerhards sveica Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2021” laureātus. Šogad konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra astoņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”. Par Gada uzņēmumu pārtikas ražošanā atzīts “Rāmkalni Nordeco” Siguldas novadā, informēja ministrijā.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 28. reizi. Konkursa laureāti saņēma bronzas statuju Gada balvu “Sējējs”, diplomu un naudas balvu. Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par Latvijas labāko lauksaimnieku nozīmīgāko godināšanas pasākumu, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

Balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”: Dr.biol., laukaugu patoloģijas grupas vadītājai Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centrā Olgai Treikalei un Mg.lauks., pētniecei, vasaras un ziemas kviešu selekcijas grupas vadītājai Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā Vijai Strazdiņai.

Nominācijā “Ģimene lauku sētā” atzinību izpelnījās Ozoliņu ģimene no zeimnieku saimniecības “Jāņkalni” Madonas novadā, norminācijā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” – Lauris Ikaunieks no  Rēzeknes novada ZS “Druvas”, nominācijā “Gada veiksmīgākā kopdarbība” – LPKS “Kuldīgas labumi” Kuldīgas novadā.

Tāpat Gada balvu “Sējējs” saņēma Cēsu novada SIA “Forest Fox” (nominācija “Bioloģiskā lauku saimniecība”), SIA “Diamonds Food Group” un publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” Ogres novadā (“Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”), Dr.agr. Dzintra Dēķena par promocijas darbu “Plūmju potcelmu ietekme uz šķirņu ziemcietību un ražu” (“Zinātne praksē un inovācijas”), kā arī Puzes mazpulks no Ventspils novada, mazpulka vadītāja Māra Kraule (“Rītdienas sējējs – mazpulks”).

“Lauksaimniecības nozare veido ne vien nozīmīgu daļu no mūsu valsts ekonomikas, bet arī nodrošina mūsu senču tradīciju un zemes saglabāšanu visplašākajā tās nozīmē. Tās ir ainavas, ko redzam ikdienā, tās ir darbavietas reģionos, tā ir svaiga un kvalitatīva pārtika Latvijas iedzīvotājiem. Darbs lauksaimniecības nozarē nebūt nav viegls. Tas ir izaicinājumiem piesātināts, taču mūsu lauksaimnieki paaudžu paaudzēs un gadu desmitu garumā spēj rast arvien jaunus veidus, kā darīt Latvijai godu. Esmu gandarīts par Latvijas lauksaimnieku darba tikumu, kas nes tik nozīmīgus ieguvumus mūsu nācijai,” teica Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.