Menu
 

CSP: Septembrī mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 3,9 %

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs, grafika - CSP Foto - arhīvs, grafika - CSP

Šāgada septembrī, salīdzinot ar 2020. gada septembri, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 3,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri koriģētie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 1,9 %. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 7,6 %, autodegvielas – palielinājās par 5,6 %.

Salīdzinot ar 2020. gada septembri, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 22,6 %), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 11,1 %) un metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā (par 10,0 %).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 9,7 %.

CSP informēja, ka 2021.gada septembrī, salīdzinot ar augustu, pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,4 %. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 1,7 %. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 0,9 %, autodegvielas mazumtirdzniecība palielinājās par 1,6 %.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija kosmētikas un tualetes piederumu mazumtirdzniecībā (par 2,0 %). Vislielākais apgrozījuma kritums bija kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 5,8 %), mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 4,3 %) un mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 4,1 %).

CSP dati arī liecina, ka septembrī, salīdzinot ar augustu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, samazinājās par 5,5 %.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.