Menu
 

CSP: Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā oktobrī palielinājies par 1,2 %

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ražotāju cenu pārmaiņas (procentos pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi). Grafika – CSP Ražotāju cenu pārmaiņas (procentos pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi). Grafika – CSP

2021.gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 2,8 %, bet eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 1,0 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 1,2 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu kritumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

Pēc CSP datiem, 2021.gada oktobrī, salīdzinot ar 2020. gada oktobri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 22,4 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 24,2 %, eksportētajai produkcijai – par 20,8 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 23,2 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 18,7 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam dzērienu ražošanā, kā arī poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.