Menu
 

Tuvāko dienu laikā varēs sākt organizēt Ziemassvētku tirdziņus "zaļajā" režīmā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Apstiprinot grozījumus Ministru kabineta rīkojumā, valdība lēma atļaut Ziemassvētku tirdziņu un citu gadatirgu organizēšanu epidemioloģiski drošā jeb “zaļajā” drošības vidē, nosakot precīzus drošības pasākumus to organizēšanai un norisei. Grozījumi Ministru kabineta rīkojumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas vietnē likumi.lv, t.i., tuvākajās dienās, informē Ekonomikas ministrijā.

“Ziemassvētku tirdziņi un gadatirgi ir ne vien tradīcija, bet arī iespēja mūsu mājražotājiem, amatniekiem un mazajiem uzņēmējiem realizēt savas preces, kuras daudzi izvēlas dāvanām un ražotāju atbalstam. Ir patiešām liela šo mazo uzņēmēju grupa, kuriem šie tirdziņi ir vajadzīgi, kuri strādā mājās un kuriem galvenais produkcijas noieta mēnesis ir decembris. Un arī sabiedrība ir ļoti noilgojusies pēc Ziemsvētku sajūtas. Diemžēl dažādu garu diskusiju un saskaņojumu rezultātā esam iekavējuši vismaz pāris nedēļas, taču panācām kompromisu, un Ziemassvētku tirdziņi drošā vidē varēs notikt,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Ekonomikas ministrija aicina gan tirgus organizatorus, gan tirgotājus, gan tirgus apmeklētājus būt ļoti piesardzīgiem un strikti ievērot visus drošības pasākumus, t.sk. visiem lietot sejas masku, lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 izplatības risku, norāda ministrijā.

Ielu tirdzniecības organizatoram ielu tirdzniecības organizēšanas jeb gadatirgus norises vietā:

  • jānodrošina darbību epidemioloģiski drošā vidē;
  • visiem tirgotājiem un tirgus apmeklētājiem jālieto sejas aizsargmaska;
  • jānodrošina vismaz divu metru attālums starp tirdzniecības vietām un iespēja katras tirdzniecības vietas apmeklētājiem ievērot vismaz divu metru distanci;
  • jākontrolē un jāregulē apmeklētāju plūsma tā, lai nodrošinātu brīvu apmeklētāju pārvietošanos ejās un novērstu apmeklētāju pastiprinātu pulcēšanos (drūzmēšanos), tai skaitā jānodrošina, ka starp tirdzniecības vietām un apmeklētāju rindām dažādās tirdzniecības vietās tiek ievērota vismaz divu metru distance;
  • jānodrošina fiziska ielu tirdzniecības organizēšanas vietas norobežošana un jāveic Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu verifikācija apmeklētājiem pie ieejas ielu tirdzniecības organizēšanas vietas teritorijā, lai novērstu epidemioloģiski drošās vides nosacījumiem neatbilstošu personu iekļūšanu ielu tirdzniecības organizēšanas vietā, kā arī veiktu dalībnieku plūsmas un skaita kontroli;
  • vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 10 kvadrātmetri no ielu tirdzniecības organizēšanas teritorijas platības.

Tirdziņu norises vietā drīkstēs sniegt arī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus, ievērojot visas jau iepriekš noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai, atzīmē ministrijas pārstāvji.

Vienlaikus tirdziņu norises vietās nedrīkstēs rīkot izklaides pasākumus, piemēram, tematiskus svētkus, atrakcijas, muzikālus priekšnesumus utt., izņemot tematiskas izstādes, ja tiek nodrošināta divu metru distances ievērošana starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādu mājsaimniecību locekļiem.

Tāpat kā citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās, arī ielu tirdzniecības organizatoram jāieceļ atbildīgā persona, kas atradīsies ielu tirdzniecības organizēšanas vietā un organizēs normatīvajos aktos minēto epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu, skaidro ministrijā. Informācija par atbildīgo personu jāizvieto labi redzamā vietā. Atbildīgajai personai jāizstrādā un jādokumentē iekšējās kontroles sistēma epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai, kurā jāapraksta procedūra, kā tiks nodrošināta fiziskās distancēšanās ievērošana un novērsta pastiprināta apmeklētāju pulcēšanās (drūzmēšanās) un kā tiks kontrolēta sadarbspējīgu sertifikātu esamība tirdzniecības dalībniekiem un apmeklētājiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.