Menu
 

Piešķir piemaksas policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 laikā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

11.janvārī Ministru kabinets nolēma piešķirt finansējumu 773 634 eiro apmērā Iekšlietu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas policijas un robežsardzes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā.

Kā informē ministrijā, piemaksu nodrošināšanai Valsts policijai paredzēts piešķirt 440 154 eiro, Valsts policijas koledžai - 9373 eiro, Valsts robežsardzei - 322 657 eiro, bet Valsts robežsardzes koledžai - 1450 eiro. Piemaksas par risku paredzētas par laika posmu no 2021.gada 1.novembra līdz 30.novembrim. Paredzēta arī samaksa par virsstundu darbu Valsts policijas koledžai iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontrolē no šā gada 21.oktobra līdz 14.novembrim.

Piemaksas apmērs par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos par vienu iesaistes stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu, skaidro ministrijas pārstāvji.

Kritēriji piemaksas piešķiršanai paliek nemainīgi: amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām; amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija; amatpersona piedalās pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Kā norāda ministrijā, piešķirts arī finansējums 64 446 eiro apmērā, lai iestādēm kompensētu papildu izdevumus saistībā ar vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot atlīdzību par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos. Kopumā Iekšlietu ministrijai piešķirti 838 080 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.