Menu
 

CSP: Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā decembrī palielinājies par 1,6 %

  • Autors:  Apriņķis.lv
Grafika - CSP Grafika - CSP

2021.gada decembrī, salīdzinot ar novembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 3,8 %, bet eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,5 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 0,1 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 1,0 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā; atsevišķu pārtikas produktu ražošanā, kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu kritumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

CSP dati liecina, ka pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2020. gada decembri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 25,1 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 31,4 %, eksportētajai produkcijai – par 19,6 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 22,2 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 17,5 %.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

2021.gadā 12 mēnešu vidējais ražotāju cenu līmenis salīdzinājumā ar 2020. gada 12 mēnešu vidējo līmeni Latvijas rūpniecībā palielinājās par 13,2 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 12,6 %, eksportētajai produkcijai – par 13,7 %, t. sk. eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 14,5 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 13,0 %.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.