Menu
 

Pērn lidostas "Rīga" apgrozījums sasniedza gandrīz 32 miljonus eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.facebook.com/riga.airport Foto - www.facebook.com/riga.airport

Lidostas "Rīga" neto apgrozījums 2021.gadā sasniedza 31,8 miljonus eiro - par 3,5 miljoniem jeb 12,5% vairāk, nekā bija plānots pērnā gada budžetā, informē lidostas pārstāvji. Tāpat uzņēmums ir spējis par 10 miljoniem samazināt prognozētos zaudējumus, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par pagājušo gadu.

"Covid-19 pandēmija īpaši ietekmēja lidostas darbu 2021.gada pirmajā pusē, kad stingro ceļošanas ierobežojumu dēļ mūsu ieņēmumi bija mazāki par plānotajiem. Savukārt gada otrajā pusē lidostas ieņēmumi visās pozīcijās būtiski pieauga, pārsniedzot budžeta prognozes. Pateicoties ierobežojumu mazināšanai un ES digitālā ceļošanas sertifikāta ieviešanai, kas sekmēja pasažieru plūsmas pieaugumu, kā arī stingrai uzņēmuma finanšu politikai un izmaksu kontrolei, gada otrajā pusē jau spējām atgriezties pie peļņas un samazināt budžetā prognozētos zaudējumus," uzsver lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa. Provizoriski lidosta "Rīga" 2021.gadā ir spējusi budžetā paredzētos zaudējumus samazināt par 10 miljoniem eiro un gadu noslēgusi ar 9,4 milj. eiro lieliem zaudējumiem.

Kā norāda lidostas pārstāvji, 2021.gadā apkalpoto pasažieru skaits lidostā "Rīga" sasniedza 2,35 miljonus, kas ir par gandrīz piektdaļu vairāk kā 2020.gadā, bet salīdzinājumā ar 2019.gadu, samazinājums par 70%. Pagājušajā gadā par 10% pieaudzis apkalpoto lidojumu skaits, sasniedzot vairāk kā 39 tūkstošus lidojumu. Kravu segmentā pieaugums pret 2020.gadu sasniedzis 20% (27,8 tūkst. tonnu), bet pret 2019.gadu - 2%.

2021.gadā lidosta "Rīga" ir saglabājusi līderpozīcijas starp Baltijas valstu galvaspilsētu lidostām, apkalpojot 47,5% aviācijas kravu, 39% lidojumu un 38% pasažieru, vēsta lidostas pārstāvji. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.