Menu
 

Zivju pārstrādes uzņēmuma "KH Select" apgrozījums pērn pieauga par 14,8%

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA "KH Select" pagājušajā gadā strādāja ar 18,763 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 3,6 reizes un bija 228 643 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn bruto rentabilitāte samazinājās no 8,3% līdz 6,7%, kas saistīts ar izejvielu un materiālu cenu, citu ražošanas izmaksu pieaugumu, kā arī Covid-19 pandēmijas negatīvo ietekmi.

Vienlaikus vadības ziņojumā minēts, ka "KH Select" pērn saņēma Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto atbalstu 100 000 eiro apmērā Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai.

Pērn saņemts publiskais finansējums 165 134 eiro apmērā iekārtu iegādei projekta "SIA "KH Select" ražotnes paplašināšana" ietvaros. Tāpat projektā paredzēta ražošanas telpu pārbūve un paplašināšana, tostarp pērn sākti projektēšanas darbi, kā arī 2021.gada decembrī noslēgts kredīta līgums ar "BluOr Bank" (iepriekš "BlueOrange Bank") ražotnes paplašināšanas pirmā posma finansēšanai.

Uzņēmums pērn iekārtoja pētniecības nodaļu, kuras uzdevums ir jaunu produktu, esošo zivju produktu, iepakojuma, iekārtu, produkta kvalitātes likumsakarību, mikrobioloģijas derīguma termiņa pamatojuma pētniecība, lai nodrošinātu drošu produktu laišanu tirgū, ievērojot jaunākās tirgus tendences un pieprasījumu. Pērn pētniecībai un attīstībai novirzīti 135 000 eiro.

Vadības ziņojumā minēts, ka Covid-19 pandēmijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā ietekmē pastāv ekonomikas attīstības nenoteiktība un nav paredzams, kā situācija attīstīsies nākotnē, tomēr "KH Select" tieši neietekmē karš Ukrainā, jo uzņēmuma klienti un zivs izejvielas piegādātāji ir no Rietumeiropas un Skandināvijas.

Vienlaikus uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka turpmāko "KH Select" darbību ietekmēs gāzes un elektroenerģijas piegādes cenu pieaugums, kā arī iepakojuma materiālu cenu kāpums. Tāpat 2021.gada pēdējos mēnešos novērots liels cenu pieaugums jēlzivīm, un sagaidāms, ka šis cenu pieaugums turpināsies 2022.gada pirmajā pusē.

"KH Select" arī turpmāk strādās pie jaunu klientu piesaistes, kā arī izskatīs iespējas saņemt publisko finansējumu zvejas produktu apstrādes uzņēmumiem.

2020.gadā "KH Select" strādāja ar apgrozījumu 16,345 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17,8% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī uzņēmums guva peļņu 817 951 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2019.gadā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.