Menu
 

Foto: Ādažos iemūrēta kapsula modernākajai cepumu ražotnei Ziemeļeiropā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Trešdien, 11. maijā, lai atstātu vēstījumus nākamajām paaudzēm, topošās “Orkla Biscuit Production” ražotnes pamatos tika ierakta īpaša kapsula. Jaunā, vairāk nekā 30 000 m2 plašā ražotne ar 13 ražošanas līnijām specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā, un būs lielākā šāda veida ražotne Ziemeļvalstīs un Baltijā.

Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 300 jaunu darba vietu. Kā informēja uznēmumā, šīs būs vienas no ievērojamākajām “Orkla” investīcijām, kas ir veiktas Latvijas pārtikas nozarē pēdējos gados.

Ražotnes būvniecība tika uzsākta 2020. gada novembrī, un plānots, ka šī gada nogalē tā sāks darboties. Savukārt līdz 2023. gadam plānots noslēgt visu projektu, lai ražotne varētu darboties ar pilnu jaudu. Līdz ar to cepumu un vafeļu ražošana no Kungalvas Zviedrijā un Artilērijas ielas Rīgā tiks pārcelta uz Ādažiem. Jaunā ražotne atrodas Ādažos, Laimas ielā 8, blakus pērn atklātajai “Laimas” ražotnei.

Svinīgajā pasākumā piedalījās “Orkla” grupas viceprezidente Ingvilla Berga, “Orkla Biscuit Production” valdes priekšsēdētājs Johans Udins, Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, kā arī būvniecības kompānijas “Merks” celtniecības direktora vietnieks Jānis Zilgme. 

“Mēs sākām ar vīziju – koncentrēt visu “Orklas” cepumu ražošanu modernā, efektīvā un, galvenokārt, ilgtspējīgā rūpnīcā. Šodien ikviens var redzēt, ka šī vīzija kļūst par realitāti. Jaunā cepumu ražotne nodrošinās “Orklas” nākotnes konkurētspēju, ļaujot mums koncentrēt investīcijas jaunās tehnoloģijās, veicināt izmaksu efektivitāti un radīt spēcīgāku ražošanas platformu. Jaunā ražotne mums sniegs iespēju radīt jaunus produktus, piedāvāt inovācijas un turpināt attīstīt mūsu spēcīgos vietējos zīmolus,” teica I.Berga, ieliekot kapsulā jau esošu produktu iepakojumus.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs pauž: “Lepnums par ikvienu mūsu uzņēmēju, kas neapstājas un īsteno projektus nākotnes izaugsmei un starptautiskai konkurencei. “Orkla” domā par ilgtermiņa attīstību un vēl vērienīgāk paplašina savas jaudas, vienlaikus modernizējot ražošanas procesus, kas ļaus Latvijā ražot produktus arī citu valstu tirgiem. Jaunā ražotne sniegs jūtamu pienesumu arī Latvijas ekonomikā, nodrošinot labklājību daudziem iedzīvotājiem. Novēlu uzņēmumam turpināt panākumu kursu!”

Savukārt Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks pauda: “Esmu patiesi gandarīts, ka Ādažos ar konstruktīvu un mērķtiecīgu darbu ir izveidota tāda vide un infrastruktūra, kas ļauj šeit uzbūvēt Baltijā un Skandināvijā lielākās rūpnīcas. Esmu lepns, ka tieši Ādažu novadā top “Orkla Biscuit Production” jaunā cepumu un vafeļu ražotne”, ieliekot kapsulā vietējās avīzes izdevumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.