Menu
 

CSP: Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājies par 29,9 %

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ražotāju cenu pārmaiņas (procentos pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi). Grafika – CSP Ražotāju cenu pārmaiņas (procentos pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi). Grafika – CSP

2022.gada aprīlī, salīdzinot ar 2021. gada aprīli, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājies par 29,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 39,6 %, eksportētajai produkcijai – par 21,8 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 26,5 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 17,9 %.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; pārtikas produktu ražošanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē.

Pēc CSP datiem, šāgada aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 3,1 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 1,9 %, eksportētajai produkcijai – par 4,3 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 5,2 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 3,5 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; atsevišķu pārtikas produktu ražošanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijas tirdzniecībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.