Menu
 

Svētku brīvdienās nodoti vairāk nekā 4,2 miljoni depozīta iepakojumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Aizvadīto svētku brīvdienu laikā – no 23. līdz 26.jūnijam – taromātos nodoti vairāk nekā 4,2 miljoni tukšo depozīta iepakojumu – tas ir tikpat daudz, cik depozīta sistēmas ietvaros tika nodots pirmo divarpus mēnešu laikā jeb no februāra līdz aprīļa vidum. Būtiski, ka vairāk nekā puse depozīta iepakojumu (2,6 miljoni) tika nodota sestdienas un svētdienas laikā, tādējādi dienas laikā ticis nodots vairāk nekā viens miljons iepakojumu. SIA “Depozīta iepakojuma operators” (DIO) paredz, ka šāds dienā nodoto iepakojumu apjoms saglabāsies arī turpmāk, informē uzņēmuma pārstāvji.

“Tieši šobrīd ir viens no darbīgākajiem periodiem dzērienu patēriņa ziņā – Jāņi, kā arī vasaras atvaļinājumu laiks. Atpakaļatdotie 4,2 miljoni iepakojumu tiks 100% pārstrādāti vai nodoti atkārtotai uzpildei, un dabā noteikti nenonāks. Turpinoties karstajam laikam, kā arī apzinoties, ka daļa iedzīvotāju tukšos iepakojumus pēc svinēšanas vēl nav nodevuši, paredzam, ka gan šonedēļ, gan arī visas vasaras sezonas garumā nodoto iepakojumu skaits dienā pārsniegs miljonu. Tāpat turpināsim aktīvu sadarbību ar tirgotājiem, lai nodrošinātu savlaicīgu tukšās taras izvešanu no tirdzniecības vietām un efektivizētu depozīta punktu darbību kopumā,” stāsta DIO valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Laika periodā no 23. līdz 26.jūnijam 37% no visiem nodotajiem iepakojumiem bija PET pudeles, 29% – atkārtoti uzpildāmās stikla pudeles, kurās pārsvarā tiek iepildīts alus, 24% gadījumu tika nodotas skārdenes, bet 10% – vienreizlietojamās stikla pudeles. DIO pārstāvji atgādina, ka tukšais iepakojums taromātā jāievieto ar apakšējo daļu pa priekšu un tas nedrīkst būt saplēsts vai saplacināts.

Ja nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi neizdodas nodot taromātā, Ieddzīvotāji tiek lūgti sūtīt depozīta punkta adresi, veikala nosaukumu, nodošanas laiku un iepakojuma fotogrāfiju ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruņa numuru 20224214 lietotnē “Whatsapp”. Savukārt, ja taromātam nepieciešama iztukšošana vai apkope, jāvēršas pie konkrētā veikala darbiniekiem.

No 1.februāra līdz 27.jūnijam iedzīvotāji depozīta punktos nodevuši vairāk nekā 44 miljonus dzērienu iepakojumu. Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama vietnē www.depozitapunkts.lv, kā arī “Facebook” un “Instagram” kontā “Depozīta punkts”, atgādina DIO pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.