Menu
 

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikti 49 darbi, tostarp objekti Pierīgā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Dzīvojamā māja Kāpu ielā, Jūrmalā. Foto - www.latarh.lv Dzīvojamā māja Kāpu ielā, Jūrmalā. Foto - www.latarh.lv

Šogad jau 27.reizi norisinās Latvijas Arhitektūras gada balvas skate, kurai varēja pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. Tagad visi iesniegtie darbi publiskoti plašākai apskatei Latvijas Arhitektu savienības (LAS) tīmekļvietnē.

Šogad balvai saņemti 49 pieteikumi, tai skaitā 41 objekts un astoņi pieteikumi procesos. Šogad ir saņemti 14 pieteikumi darbiem Rīgā un Rīgas apkaimē, septiņi – Jūrmalā, seši – Kurzemē. Balvai 2021.gadā tika pieteikti 26 darbi, 2020. gadā – 50, bet 2019. gadā – 47, informē LAS.

Līdzīgi kā citus gadus, atlases kārtas un starptautiskā fināla žūrija vērtēs divu veidu darbus – objektus (pabeigtus un ekspluatācijā nodotus darbus) un procesus (pētījumus, publikācijas, izglītojošus un citus sarīkojumus, kā arī jebkuru citu arhitektūras notikumu). Balvas nolikums paredz darbu vērtēšanu pēc Davosas kvalitātes sistēmas, kas izstrādāta būvkultūras koncepcijas ieviešanai saskaņā ar Davosas deklarāciju un piedāvā astoņus arhitektūras kvalitātes kritērijus. Tie ir: pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.

Kā norāda LAS, Latvijas Arhitektūras gada balva ir prestižs apbalvojums, kas ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru. Latvijas Arhitektūras gada balva ir aicinājums ikvienam domāt par labu arhitektūru, piedalīties, vērtēt to un arī – svinēt. “Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikto darbu klāsts labi atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi, galvenās tendences un nozīmīgākos procesus. Arhitektu darbi rāda, ka mēs cienām savu mantojumu un protam to ne tikai godprātīgi sargāt, bet arī atjaunot. Mēs esam pazīstami ne tikai ar tradicionāliem materiāliem, bet arvien vairāk darbos izvēlamies iekļaut gudras inovācijas. Būtiski ir tas, ka katrs konkursam iesniegtais darbs tiek vērtēts kā vienlīdz nozīmīgs,” uzsver Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētāja Linda Leitāne.

Latvijas Arhitektūras gada balva ietver trīs pakāpju apbalvojumus – atlases žūrijas balvu un nominanta diplomu visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvu jeb LAGB 2022 labākajiem nominētajiem darbiem un LAGB 2022 Grand Prix vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu, skaidro LAS.

Pirmajā kārtā darbus vērtē atlases žūrija: Andra Šmite, arhitekte, žūrijas priekšsēdētāja; Austris Mailītis, arhitekts, arhitektu biroja “Mailitis Architects” vadītājs; Gatis Didrihsons, arhitekts, biroja “Didrihsons arhitekti” vadītājs un Kultūras ministrijas Nacionālās arhitektūras padomes vadītājs; Uldis Lukševics, arhitekts, arhitektu biroja “NRJA” vadītājs; Ieva Zībārte, arhitekte, autore, kuratore, Jaunā Eiropas Bauhaus Latvijas kontaktpunkta vadītāja; Jānis Kreicburgs, būvinženieris, būvuzņēmuma “Skonto Construction” projektu vadītājs; Lolita Tomsone, muzeja “Žaņa Lipkes memoriāls” direktore, sabiedriskā aktīviste.

Finālisti tiks nosaukti 2022.gada jūlija beigās, tos vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvs tiks izziņots atsevišķi. Apbalvošanas ceremonija plānota 7.oktobrī, vēsta LAS.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.