Menu
 

Iepakojumu pārstrādātājs "Nordic Plast" investē 2,8 miljonus eiro ražotnes modernizācijā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” plastmasas iepakojuma pārstrādes rūpnīca SIA “Nordic Plast” investējusi 2,8 miljonus eiro jaunā otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līnijā. Jaunā līnija ir automatizēta un nodrošina materiālu priekššķirošanu un attīrīšanu no piejaukumiem. Līdz ar jauno šķirošanas līniju “Nordic Plast” otrreizējo izejvielu pārstrādes jaudas pieaugs līdz pat 30%, informē “Eco Baltia” pārstāvji.

“Mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt, lai iespējami vairāk polimēra iepakojumu nonāk otrreizējā apritē, aizvietojot pirmreizējo izejvielu izmantošanu. Līdz šim iepakojuma šķirošanā lielā mērā balstījāmies uz roku darbu, kas, lai arī nodrošina augstu kvalitāti, tomēr ierobežo iespējas straujāk kāpināt ražošanas jaudas. Pateicoties jaunajai automatizētājai šķirošanas līnijai, mūsu rūpnīcas jaudas pieaugs līdz 300 tonnām mēnesī jeb 30%. Turklāt jaunā šķirošanas līnija palīdzēs mums kāpināt gan efektivitāti, gan arī mūsu konkurētspēju starptautiskajos tirgos un palīdzēs nodrošināt nemainīgi augstu produkcijas kvalitāti mūsu klientiem,” stāsta SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars.

Jaunā iekārta paredzēta darbam ar dažādas tīrības materiāliem, tādējādi veicinot pārstrādi arī tai iepakojumu daļai, kam tā līdz šim bijusi apgrūtināta. Tas ir būtisks ieguldījums arī attiecībā uz Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) noteikto polimēru pārstrādes mērķu izpildi – no pašreizējiem 22% uz 50% no kopējā tirgū laistā polimēra iepakojuma apjoma līdz 2025.gadam, atzīmē “Eco Baltia” pārstāvji. Šķiroti tiks visi polimēru materiāli, ko jau pārstrādā “Nordic Plast”: LDPE plēve (zema blīvuma polietilēns), HDPE (cietās plastmasas izstrādājumi) un PP (polipropilēns).

“Mūsu misija ir atrast vērtību lietās, kas citiem šķiet vairs nevajadzīgas. Tāpēc atkritumus primāri uzlūkojam kā resursus, lai radītu jaunus izejmateriālus un veicinātu aprites ekonomiku. Attiecīgi mērķtiecīgi investējam jaunos risinājumos, lai pārstrādātu arvien plašāku iepakojumu un citu materiālu klāstu. Investīcijas “Nordic Plast” modernizācijā ir būtisks solis šī mērķa sasniegšanā un rada priekšnoteikumus jaunu produktu attīstībai. Vienlaikus turpinām strādāt arī pie citiem attīstības projektiem, ik gadu paredzot apjomīgas investīcijas efektivitātes un konkurētspējas uzlabošanai “Eco Baltia” uzņēmumos, kas sevi arvien pārliecinošāk pierāda kā starptautiskus spēlētājus ar ieguldījumu visas Eiropas ilgtspējā,” uzsver “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Saskaņā ar Vītautu Plunksni, “INVL Baltic Sea Growth Fund” partneri un “Eco Baltia” padomes priekšsēdētāju, fonda stratēģija ir attīstīt visus sava investīciju portfeļa uzņēmumus gan ar jaunu uzņēmumu iegādes darījumu palīdzību, gan organiskās izaugsmes ceļā. “Investīcijas “Nordic Plast“ ražošanas jaudu paplašināšana tam ir lielisks piemērs,“ saka V.Plunksnis.

Kā atgādina “Eco Baltia” pārstāvji, SIA “Nordic Plast” ietilpst AS “Eco Baltia” uzņēmumu grupā, kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupa Baltijas valstīs un nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un pārstrādei.

“Nordic Plast” ir viens no vadošajiem otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā, kurā tiek pārstrādātas lietotas polietilēna LDPE plēves, HDPE cietās plastmasas un PP (polipropilēna) izstrādājumi. Kopš uzņēmuma dibināšanas 2001.gadā SIA “Nordic Plast” ražošanas jaudas katru gadu ir pieaugušas, 2022.gadā sasniedzot jau 12 000 tonnas. Pārstrādes rezultātā top kvalitatīvs un augstas pievienotās vērtības galaprodukts, tostarp LDPE, HDPE un PP granulas, ko izmanto dažādu detaļu un sagatavju ražošanai autobūves, plastmasas iepakojuma, plastmasas izstrādājumu, plastmasas sakausējumu un citās nozarēs. 

2022.gadā prognozētais “Eco Baltia” grupas uzņēmumu kombinētais (pro-forma) pārdošanas apgrozījums veidos aptuveni 240 miljonus eiro, salīdzinot ar 150 miljoniem eiro 2021.gadā. 2022.gada septembrī “Eco Baltia” turpināja paplašināties, AS “PET Baltija”, kas ir viena no Ziemeļeiropā lielākajām PET pārstrādes rūpnīcām, iegādājoties Čehijas vadošo šķiedru ražotāju – “TESIL Fibres”, atzīmē “Eco Baltia” pārstāvji.

“Eco Baltia” akcionāri ir “INVL Baltic Sea Growth Fund” caur UAB “BSGF Salvus” (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.