Menu
 

Aprīlī gaidāms karjeras izglītības pasākums skolēniem "Ēnu diena"; aicina darba devējus publicēt vakances

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - enudiena.lv Foto - enudiena.lv

Šogad 5.aprīlī notiks izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem “Ēnu diena”. No 24.janvāra ēnu devēji ir aicināti publicēt savas vakances portālā enudiena.lv, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas.

Kā informē organizācijā, ēnu devēji aicināti reģistrēt ēnu vietas portālā enudiena.lv līdz 7.martam, kad pieteikšanos portālā publicētajām vakancēm uzsāks skolēni. Izceļot karjeras iespēju un profesiju dažādību, par šī gada “Ēnu dienas” tēmu izvēlēta – “Neredzamās profesijas”.

“Lai arī “Ēnu diena” ir iespēja uzzināt par visdažādākajām profesijām, katru gadu pieprasītāko profesiju topā izmaiņu ir maz. Skolēnus interesē, kāda ir ikdiena gaisa satiksmē strādājošiem, tāpat arī mediķiem, kā arī jau piecus gadus pēc kārtas pieprasītākā profesija ir programmētājs. Tāpēc šogad īpaši gribam informēt arī par citām profesijām gan informācijas un komunikāciju tehnoloģiju sektorā, gan arī citās nozarēs,” saka izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns. “Lai tas notiktu, aicinu arī uzņēmumus un organizācijas aktīvi iesaistīties, publicēt ēnu vietas un uzņemt pie sevis skolēnus, kas jau pēc pāris gadiem būs aktīvi darba tirgus dalībnieki un lems par labu savai pirmajai darbavietai.”

Šogad par “Ēnu dienas” iedvesmotāju, atbalstītāju un galveno partneri ir kļuvis Latvijas lielākais darba devējs privātajā sektorā – mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija”, kas kopumā apvieno teju 7000 darbiniekus no vairāk nekā 240 profesijām. “Šobrīd jo īpaši būtiski uzņēmumos ir piesaistīt jaunos talantus, kas ar savu degsmi un ambīcijām spēj sasniegt ļoti labus rezultātus, turpinot gan apgūstot jaunas prasmes un zināšanas, gan atklājot savas stiprās puses. “Maxima Latvija” savā komandā apvieno 19 departamentus, pārklājot gan tādas jomas, kas jau ierasti saistās ar mazumtirdzniecību, kā pārdošana, loģistika un tirdzniecība, gan arī jomas, kuras jauniešiem uzreiz nesaistās ar veikaliem, – IT, biznesa analītika, nekustamo īpašumu pārvaldīšana un citas. Mēs kā uzņēmums esam atvērti jauniešiem un apzināmies, ka tieši viņi ir biznesa sektora nākotne. “Ēnu dienas” ietvaros vēlamies atbalstīt un iedvesmot ēnotājus un parādīt to, cik patiesībā plašas iespējas atklāj gan mazumtirdzniecība, gan jebkura cita joma, sniedzot ieskatu plašajā profesiju klāstā. Patiesi novērtējam šo iespēju būt šī gada “Ēnu dienas” galvenajam partnerim un redzēt jauniešu vēlmi izzināt, mācīties un attīstīties,” norāda “Maxima Latvija” personāla direktore Inga Šeninga.

Iepriekšējā “Ēnu dienā” 2022.gadā piedalījās 1827 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 6362 vakances. Pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija programmētājs (206 pieteikumi), gaisa kuģa kapteinis, pilots (198), inspektors (181), gaisa kuģa stjuarts (174), arhitekts (160), fizioterapeits (128), farmaceits (120) un ugunsdzēsējs, glābējs (101), vēsta “Junior Achievement Latvia” pārstāvji. 

“Ēnu diena” šogad notiks jau 22.reizi. “Ēnu dienas” mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus, skaidro “Junior Achievement Latvia” pārstāvji. Visa jaunākā informācija par programmu “Ēnu diena” atrodama portālā enudiena.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.