Menu
 

Banka: Pieprasītākās vietas zemes iegādei - Rīga un Pierīga

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Kā liecina "Luminor" bankas dati, Latvijā joprojām saglabājas pieprasījums pēc zemes iegādes privātmāju būvniecībai. Pēdējo trīs gadu laikā reģistrēti vairāk nekā 13 tūkstoši darījumi ar zemesgabaliem, kas paredzēti apbūvei, no kuriem aptuveni puse Pierīgā. Saskaņā ar reģistrētajiem datiem pēdējo trīs gadu laikā visvairāk darījumi notikuši Mārupes un Ķekavas novadā.

Neraugoties uz to, ka aizvadītajā gadā gan visā Latvijā, gan Pierīgā tika novērots darījumu skaita kritums, kā liecina dati, saglabājas pieprasījums pēc privātmāju apbūvei paredzētiem zemesgabaliem. Pieprasītākās vietas zemes iegādei ir Pierīga un Rīgas teritorija, kur vienlaikus ir arī augstākās zemes cenas: Rīgas teritorijā zemi privātmājas būvniecībai var iegādāties vidēji par 80 tūkstošiem eiro, kamēr Pierīgā - 50 tūkstošiem eiro. Tajā pašā laikā Jūrmalas teritorijā zemes cena sasniedz vidēji 140 tūkstošus eiro.

Pierīgas teritorijā starp populārākajām vietām ir Mārupe, Ķekava, Babīte un Salaspils. Savukārt plašākais piedāvājums zemesgabalu iegādei šobrīd ir Babītē, kam seko Mārupe, Ķekava un Garkalne, informē bankas pārstāvji.

"Pieprasījums pēc zemes iegādes būtiski pieauga pandēmijas laikā, turklāt tolaik tika novērots, ka klienti aizvien vairāk iegādājas īpašumus tālāk no Rīgas. Novērojam tendenci, ka Pierīgas robežas privātmāju apbūvē paplašinās. Ja iepriekš tika meklēti īpašumi galvenokārt robežās līdz 30km ap Rīgu, tad pašlaik šis attālums ir pieaudzis līdz 40km rādiusam. Šādu tendenci viennozīmīgi veicina attālināta darba iespējas, kas mazina vajadzību iedzīvotājiem ikdienu doties uz galvaspilsētu," skaidro "Luminor" mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais.

Šobrīd pieprasītākais zemesgabala lielums privātmājas būvniecībai ir 600-2000 kvadrātmetri. 1200 kvadrātmetri lielākoties ir minimālā platība zemes sadales procesā, savukārt zemes vienības, kas nesasniedz 1000 kvadrātmetru platību, ierasti pieejamas bijušajās dārzkopības kooperatīvu teritorijās.

Augstākās cenas zemes iegādei Pierīgā šobrīd tiek novērotas Mārupē, Garkalnē, Stopiņos, Ādažos un Baložos, kamēr Baldonē, Olainē un Salaspilī ir zemākas cenas - vidēji ap 30 000 eiro. Lielāka cena ir zemesgabaliem, kuri atrodas ciematos ar sakārtotu infrastruktūru - aprīkoti ar elektrību, kanalizāciju, ūdeni un gāzi, kā arī noasfaltētiem piebraucamajiem ceļiem, vēsta "Luminor" pārstāvji.

"Zemes cenu ietekmē virkne faktoru, piemēram, zemesgabala atrašanās vieta, platība un pieejamās komunikācijas. Pirms zemes iegādes nepieciešams noskaidrot, vai konkrētā vietā ir atļauta pilnvērtīga būvniecība, turklāt pat tad, ja būvniecība ir atļauta, tā var būt ierobežota, kas var mainīt plānus par mājokļa celtniecību. Lai gan zemesgabali bez elektrības pieslēguma vai ar nesakārtotiem juridiskiem jautājumiem, piemēram, bez juridiski nodrošinātas piebraukšanas ir lētāki nekā īpašumi privātmāju ciematos un labā atrašanās vietā, jāapzinās, ka visu nepieciešamo ērtību ierīkošanai šādas zemes iegādes gadījumā būs nepieciešami papildu līdzekļi," norāda K.Sausais.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.