Menu
 

Lidostas "Rīga" apgrozījums pērn provizoriski pieaudzis par 82,3%

  • Autors:  LETA
Foto - Satiksmes ministrija Foto - Satiksmes ministrija

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 57,923 miljoni eiro, kas ir par 82,3% vairāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 307 682 eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka apgrozījums pērn bija par 5,6 miljoniem eiro jeb 11% lielāks, nekā tika plānots apstiprinātajā budžetā.

2022.gadā lidostas apgrozījumā ienākumi no aviācijas pakalpojumiem veidoja 36 miljonus eiro, kas ir par 1,8 miljoniem eiro jeb 5% vairāk, nekā tika plānots, bet ienākumi no ne-aviācijas pakalpojumiem veidoja 21,9 miljonus eiro, kas ir par 3,9 miljoniem eiro jeb 21% vairāk, nekā bija plānots.

Saimnieciskās darbības izmaksas 2022.gadā veidoja 62,5 miljonus eiro, kas ir par 5% jeb 3,2 miljoniem vairāk, nekā plānots budžetā. Vadības ziņojumā skaidrots, ka lielāko ietekmi uz saimnieciskās darbības izmaksām un pērnā gada rezultātiem kopumā radīja būtiskais energoresursu kāpums.

Vadības ziņojumā arī teikts, ka lidosta pagājušo gadu provizoriski noslēgusi ar 307 682 eiro peļņu, kas ir par 3,8 miljoniem eiro labāks rezultāts, nekā tika plānots 2022.gada budžetā.

Neskatoties uz būtisko resursu cenu kāpumu, inflāciju un citiem ierobežojošiem pasākumiem, rezultātu pozitīvi ir ietekmējis lielāks apgrozījums gan aviācijas, gan ne aviācijas ieņēmumu pozīcijās, kas skaidrojams ar pasažieru struktūras izmaiņām, pieaugot tiešo pasažieru skaita īpatsvaram.

Pērn lidostā "Rīga" apkalpoti 5,4 miljoni pasažieru, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt, salīdzinot ar 2019.gadu, apkalpoto pasažieru skaits bija par 31% mazāks. Tāpat pērn apkalpoti 54 800 lidojumu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir pieaugums par 40%, bet salīdzinājumā ar 2019.gadu - samazinājums par 37%.

Salīdzinājumā ar vidējiem rādītājiem Eiropas lidostās atkopšanās pēc Covid-19 pandēmijas ir noritējusi gausāk, kas pamatā skaidrojams ar faktu, ka aviosatiksmes atkopšanos citās Eiropas valstīs veicināja iekšzemes lidojumu tirgus, kas Latvijā nepastāv. Turklāt situāciju ietekmēja karš Ukrainā un ar to saistītā gaisa telpas slēgšana, atzīmēts vadības ziņojumā.

2021.gadā lidostas apgrozījums bija 31,769 miljoni eiro, bet zaudējumi sasniedza 9,423 miljonus eiro.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.