Menu
 

Vangažos par 2,4 miljoniem eiro būvēs jaunu katlumāju ar jaunu šķeldas katlu

  • Autors:  LETA
Vangažos par 2,4 miljoniem eiro būvēs jaunu katlumāju ar jaunu šķeldas katlu Foto: pixabay.com

Vangažos par 2 408 190 eiro tiks būvēta jauna katlumāja ar jaunu šķeldas katlu, liecina uzņēmuma "Vangažu sildspēks" informācija.

Iecerēto darbu mērķis ir paaugstināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti un sekmēt dabasgāzes aizvietošanu ar šķeldas kurināmo, nodrošinot centralizētās siltumapgādes sistēmas lietotājiem kvalitatīvu siltumapgādes pakalpojumu.

Vangažu katlumājas pārbūves projekta gaitā plānots uzstādīt jaunu šķeldas katlu, kura jauda ir 3 megavati, ar kustīgo ārdu konstrukciju. Tas Vangažu pilsētā ļaus veikt siltuma ražošanas modernizāciju, īstenojot pāreju no fosilajiem uz atjaunojamiem energoresursiem.

Katlumāja tiks būvēta pilsētas centrā, kas ir izplatīta prakse Rietumeiropā. Jaunākās tehnoloģijas nodrošinās to, ka jaunā katlumāja neradīs videi un apkārtējiem iedzīvotājiem traucējošus dūmu izmešus, vibrācijas, trokšņus un smakas, skaidro uzņēmumā.

Uzstādot jaunu katlu siltumenerģijas ražošanas sadalījuma attiecība starp gāzes un šķeldas kurināmo katlu mainīsies par labu biomasas kurināmajam. Esošās katlumājas dabasgāzes kurināmo katlu izmantos apkures sezonas pīķa slodžu un vasaras slodzes nodrošināšanai, kā arī kā rezerves variantu, kas ļaus izvēlēties un izmantot tajā brīdī lētāko risinājumu.

Projekta "Siltuma ražošanas modernizācija Vangažu pilsētā, īstenojot pāreju no fosilajiem uz atjaunojamiem energoresursiem" īstenošanai tiek piesaistīts Kohēzijas fondu līdzfinansējums.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Vangažu sildspēks" pagājušajā gadā strādāja ar 37 170 eiro peļņu, bet apgrozījums bija 1,42 miljoni eiro, savukārt 2016. gadā uzņēmumam bija 17 284 eiro peļņa, bet apgrozījums – 1,5 miljoni eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.