Menu
 

Jauni uzņēmumi pērn reģistrēti visās pašvaldībās; vispozitīvākā bilance – Ikšķiles novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Jauni uzņēmumi pērn reģistrēti visās pašvaldībās; vispozitīvākā bilance – Ikšķiles novadā Foto - pixabay.com; tabula - Lursoft

Aizvadītajā gadā Latvijā likvidēti 20 745 uzņēmumi, kamēr reģistrēti jauni – teju divas reizes mazāk – 10 660. “Lursoft” izpētījis, cik aktīvi jauni uzņēmumi aizvadītajā gadā reģistrēti dažādās Latvijas pašvaldībās – kur to skaits audzis, bet kurās vietvarās samazinājies.

Dati liecina, ka, salīdzinot ar 2017.gadu, jaunreģistrēto uzņēmumu skaits palielinājies 64 pašvaldībās, 59 pašvaldībās samazinājies likvidēto uzņēmumu skaits, savukārt 25 vietvarās jaunreģistrēto uzņēmumu skaits pārsniedzis likvidēto uzņēmumu skaitu. “Lursoft” pētījuma dati atklāj, ka vispozitīvākā bilance 2018.gadā bijusi Ikšķiles novadā, kur pagājušajā gadā likvidēts 51 uzņēmums, bet reģistrēts jauns – 81.

Vērtējot absolūtos skaitļos, visnegatīvākā situācija aizvadītajā gadā iezīmējusies atsevišķās lielajās pilsētās. Piemēram, Rīgā 2018.gadā likvidēts par 8461 uzņēmumu vairāk nekā reģistrēti jauni uzņēmumi, Jūrmalā likvidēto uzņēmumu skaits jaunreģistrēto pārsniedzis par 229 uzņēmumiem, bet Liepājā – par 155.

Pierīgas novadi arī pagājušajā gadā pēc reģistrēto jauno uzņēmumu skaita apsteiguši atsevišķas lielās pilsētas. Piemēram, Ventspils ar 97 jaunreģistrētiem uzņēmumiem un Valmiera ar 96 uzņēmumiem pēc reģistrēto jauno uzņēmumu skaita 2018.gadā starp visām Latvijas pašvaldībām ierindojas attiecīgi saraksta 14. un 15. pozīcijā, un tās apsteidz tādi novadi kā Mārupes, Ķekavas, Ogres, Salaspils, Siguldas, Olaines, Ādažu.

Starp Pierīgas novadiem ielauzies arī Kuldīgas novads ar pērn reģistrētiem 105 uzņēmumiem, par 16 vairāk nekā 2017.gadā. Vienlaikus Kuldīgas novadā likvidēto uzņēmumu skaits pērn palielinājies par 11 komersantiem, sasniedzot 116 uzņēmumus.

Vislielākais jauno uzņēmumu skaita pieaugums absolūtos skaitļos 2018.gadā reģistrēts Rīgā. Ja 2017.gadā galvaspilsētā tika reģistrēti 5382 jauni uzņēmumi, tad pērn to skaits palielinājies par 214, sasniedzot 5596 uzņēmumus. Tajā pašā laikā pērn galvaspilsētā likvidēti 14 057 uzņēmumi.

Situācija, kad likvidēto uzņēmumu skaits pārsniedz jaunreģistrēto skaitu, pagājušajā gadā vērojama visās Latvijas lielākajās pilsētās, neskatoties uz to, ka vairumā gadījumu jauno uzņēmumu skaits pagājušajā gadā bijis lielāks nekā 2017.gadā. Izņēmums ir vien Liepāja, Daugavpils, Rēzekne un Jēkabpils, kur jaunreģistrēto uzņēmumu skaits sarucis.

Analizējot likvidēto uzņēmumu skaitu, redzams, ka visstraujāk tas palielinājies Beverīnas novadā, kur 2017.gadā likvidēti 5 uzņēmumi, bet pagājušajā gadā – 18 (+260%). Sējas novadā likvidēto uzņēmumu skaits palielinājies par 183,3%, Aknīstes – par 166,7%, bet Saulkrastu novadā – par 160,9%.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.