Menu
 

Siguldā tiksies Latvijas un Igaunijas sociālie uzņēmēji un pašvaldību pārstāvji

  • Autors:  Apriņķis.lv
Zaļā villa Siguldā. Foto: www.facebook.com/zalasvillaskvartals Zaļā villa Siguldā. Foto: www.facebook.com/zalasvillaskvartals

5. martā projekta "Sociāls un radošs" ietvaros notiks Dienvidigaunijas sociālo uzņēmēju un pašvaldību uzņēmējdarbības atbalsta speciālistu pieredzes apmaiņas brauciens uz Siguldu un Rīgu. Vizītē Latvijā ieradīsies Tartu pilsētas un apriņķa sociālie uzņēmēji, lai kopā ar Latvijas partneriem, sociālajiem uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem dalītos pieredzē, it īpaši par sadarbības modeļiem ar pašvaldībām. Tikšanās mērķis ir sniegt iespēju abu valstu uzņēmējiem arī rosināt potenciālu pārrobežu sadarbību, informē Rīgas plānošanas reģiona projekta vadītāja Jana Briede.

Vizīte sāksies ar viesošanos Siguldā, vispirms apmeklējot sociālo uzņēmumu "Cerību spārni". Bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrība "Cerību spārni" dibināta 2003. gada 10. decembrī, un tās darbība vērsta uz visa vecuma un dzimuma cilvēku ar invaliditāti un viņu ģimenes locekļu integrāciju sabiedrībā, tiesību un interešu aizstāvību, pilsoniskas sabiedrības attīstību, brīvā laika organizēšanu, nodarbinātības veicināšanu, izglītošanu un sociālo pakalpojumu sniegšanu. 2018. gadā biedrība dibinājusi sociālo uzņēmumu, sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Visi var". Labdarības veikalā "Visi var" ir iespēja iegādāties gan cilvēku ar invaliditāti darinājumus, gan sadarbības partneru un atbalstītāju Vācijā un Latvijā ziedotos apģērbus, apavus un sadzīves lietas, kā arī siltos dzērienus līdzņemšanai.

Tālāk vizīte vedīs uz "Zaļās villas kvartālu" jeb radītavu, kurā ietilpst neliela lekciju un darbnīcu telpa, minigalerija, dizaina lietu veikaliņš un kafejnīca, biznesa centrs (co-working jeb kopstrādes telpas), kā arī multifunkcionāla galerija – ekspozīciju zāle, stāsta J. Briede.

Rīgā Igaunijas sociālajiem uzņēmējiem būs iespēja apmeklēt beziepakojuma pašapkalpošanās veikalu "Turza" un turpināt diskusijas un dalīties pieredzē Kaņepes kultūras centrā", baudīt sociālā uzņēmuma "Humusa komanda" sarūpētās pusdienas, uzklausīt sociālo uzņēmumu "Laboratorium.lv”, "Latvijas Samariešu apvienība” un "Saint Luke Group” pieredzes stāstus.

Vizīti noslēgsies ar diskusiju, kurā abu valstu pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji diskutēs par pašvaldību pieredzi uzņēmējdarbības atbalsta jomā un savstarpējās sadarbības iespējām un modeļiem. 

Pasākuma darba valoda būs angļu valoda; programma pieejama šeit. Sociālo un radošo uzņēmumu pārstāvji semināram aicināti reģistrēties elektroniski. Dalība pasākumā ir bez maksas, norāda J. Briede.

Projekts "Pārrobežu sadarbības stiprināšana sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēs" tiek īstenots ar "Interreg" Igaunijas–Latvijas programmas 2014.–2020. gadam atbalstu. Tā ietvaros sociālās un radošās industrijas uzņēmumiem tiks piedāvāts piedalīties virknē pasākumu pārrobežu sadarbības veidošanai. Projekta īstenošanas vadošais partneris ir Rīgas plānošanas reģions. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.