Menu
 

Latvijas Pašvaldību savienība: Situācija ar pašvaldību aizņēmumiem kļuvusi kritiska

  • Autors:  Apriņķis.lv
LPS priekšsēdis Gints Kaminskis. Foto - LETA LPS priekšsēdis Gints Kaminskis. Foto - LETA

2019.gadā situācija ar pašvaldību iespējām saņemt aizņēmumus Valsts kasē investīcijas projektu īstenošanai kļuvusi kritiska: nepietiekamu kredītresursu dēļ šobrīd rindā uz aizņēmumu jau gaida 61 projekts ar Eiropas Savienības (ES) fondu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansējumu, liecina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) informācija.

To īstenošanai pašvaldību pieprasīto aizņēmumu kopsumma ir 36,6 miljoni eiro, kā arī 94 citi investīciju projekti, kuru realizācijai nepieciešamo aizņēmumu kopsumma ir 36,2 miljoni eiro.

Latvijas Pašvaldību savienības padomniece finanšu un ekonomikas jautājumos Lāsma Ūbele norādījusi, ka finansējums vajadzīgs nekavējoties, jo aizņēmumu rindā ir projekti, kuros būvniecības darbus iespējams veikt tikai aktīvajā sezonā, piemēram, ielu un ceļu rekonstrukcija un pārbūve, vai projekti, kurus ir būtiski īstenot tieši vasaras sezonā, piemēram, izglītības iestāžu ēku remontdarbi.

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis uzsvēris, ka ir būtiski šajā situācijā pašvaldībām steidzami nodrošināt aizņemšanās iespējas vismaz visu ES un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu īstenošanai, kā arī 2018. gadā uzsākto investīciju projektu pabeigšanai, kas būtu saimnieciska rīcība. Ar lūgumu rast risinājumu šajā situācijā LPS ir vērsusies pie Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa un finanšu ministra Jāņa Reira.

Jautājums par pašvaldību iespējām aizņemties finanšu resursus investīciju projektu realizēšanai aktualizēts jau ilgāku laiku, arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 30. kongresā šā gada 17. maijā, pieņemot rezolūciju “Par pašvaldību finanšu stabilitāti”. Rezolūcijā LPS aicina Saeimu un valdību nodrošināt pašvaldībām ilgtspējīgas attīstības vajadzībām atbilstošus aizņēmumu resursus gan ES fondu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu īstenošanai, gan pašvaldību investīciju projektu realizēšanai, tai skaitā izglītības un sociālās infrastruktūras projektiem, pašvaldību ielu un ceļu infrastruktūras projektiem un uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras projektiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.